KAVALANIN ÖZELLİĞİ NE?

30 Nisan 2022 16:37 / 575 kez okundu!

 

 

"Kavala'yı da Can Dündar gibi, Adil Öksüz gibi kısa bir süreliğine tahliye ettirip kaçıracaklardı ama oyun tutmadı. Kampanyalar düzenlediler serbest bırakılsın diye, olmadı. Biraz da bundan dolayı gerildiler. Kavala'nın kullandığı şapşallar da bu arada 'devrim yapıyoruz, az kaldı' uğruna cezalar aldı. Aslında devrim mevrim ayağına az daha bir darbe yapılıyordu. Kavala da bunun, Soros adına finansörü ve organizatörüydü. 27 Mayıs'ı yıllarca 'devrim' diye kutlayanların çocukları ve torunları bunu da devrim sandılar. Allah muhafaza olsaydı da görselerdi, Türkiye de Ukrayna gibi oluyor muydu olmuyor muydu?"

 

****

 

KAVALANIN ÖZELLİĞİ NE?

 

Osman Kavala 'ağırlaştırılmış müebbet cezası' aldı, ABD ve Almanya başta olmak üzere batılı ülkeler ayaklandı. Avrupa Parlamentosu bile 'derhal bırakılsın' diye ültimatom verdi. Vah vah... Hiç itibarımız kalmamış hiç. Halbuki onlar bu tutumlarıyla Türk yargısının itibarına kastettiler.

Kaldı ki Trump CIA ajanı rahip Brunson'ı, Merkel BND ajanı Deniz Yücel'i kurtarabilmek için yalvar yakar olmuştu. Ama şimdikiler hepsinin ajanı ve Soros'un Türkiye şubesi Osman Kavala'yı henüz kurtaramadı. Etekleri tutuştu, feveranları bundan. 

Bir de Özgür Özel çıktı, ant içti ki; Kavala'nın mahkumiyetine karşılık Erdoğan'ı yargılayacak. Şu Terrierlere hayranım. Bir tekmede duvara yapıştırırsın ama onlar ısrarla havlayarak yine de paçanı kapmaya çalışırlar. Boyundan büyük rakiplere meydan okurlar. 

Osman Kavala sıradan bir iş insanı değildir. Öyle olsa bütün bunların hepsi nasırına basılmış gibi fırlamazdı. Kim bilir 'Kavala kızıp içini dökerse' diye ne korkuları var.

Ne yaptı Osman Kavala? Türkiye'de öksüz-yetim çocuklar için yardım kampanyası düzenledi de onun için mi cezalandırıldı. Yakında gerekçeli karar açıklanır neymiş öğreniriz. İşte bu sırlar açığa çıkmasın diyedir feveranları.

O kadar uğraştılar Türk yargısıyla, Kavala'yı da Can Dündar gibi, Adil Öksüz gibi kısa bir süreliğine tahliye ettirip kaçıracaklardı ama oyun tutmadı. Kampanyalar düzenlediler serbest bırakılsın diye, olmadı. Biraz da bundan dolayı gerildiler. Kavala'nın kullandığı şapşallar da bu arada 'devrim yapıyoruz, az kaldı' uğruna cezalar aldı. Aslında devrim mevrim ayağına az daha bir darbe yapılıyordu. Kavala da bunun, Soros adına finansörü ve organizatörüydü. 27 Mayıs'ı yıllarca 'devrim' diye kutlayanların çocukları ve torunları bunu da devrim sandılar. Allah muhafaza olsaydı da görselerdi, Türkiye de Ukrayna gibi oluyor muydu, olmuyor muydu?

Kavala Paris doğumlu. İstanbul Robert Kolej ve ODTÜ mezunu. Ardından  Manchester Üniversitesinde lisans, The New School for Social Research'te doktora. Eğitimli yani. Lakabı 'Kızıl Soros'. Fransa'nın Kızıl Danny'si gibi. 'Devrim' heveslisi. Ama bunun devrimi, lakabından dolayı Sorosvari.

Hadi Kızıl Soros boş bir devrim hayalperesti, ABD de mi öyle? Almanya, AB de mi? Onlara ne olacak Türkiye'de devrim olursa; hep birlikte sosyalizmin bayrağını mı yükseltecekler? Türkiye mi emperyalist olan? Sonra şu özgür terrierlere ne oluyor? Onların elinden nasıl bir hayalleri alındı? 

Türk yargısına çemkiren Amerika'nın, nasıl yargılama yaptığını Reza Zarrab davasında, Halk Bankası davasında gördük biz. Almanya ile birlikte gönderilen FETÖ belgelerini nasıl sümen altı ettiklerini de... Keyfe keder siyahi öldüren polisleri nasıl yargılıyormuş Amerika? Ya dönerci cinayetleri failleri neonazileri Almanya nasıl yargılıyor? Nasıl yok ettiler NSU davasını...

Benim anladığım Soros, Kavala, Can Dündar eliyle bir işe kalkıştı bunlar, Memoli de onlara kapıldı, ağızlarına yüzlerine bulaştırdılar. Şimdi kuyruklarına basılmış gibi ciyaklıyorlar. Yargı bağımsız değilmiş, özgürlükçülükmüş, hak-hukukmuş hepsi fasa fiso. Laf salatası. Suları bulandırmak için.

 

Firuz TÜRKER

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.