ESKİ CHP'liler İŞ BAŞINDA

18 Nisan 2022 12:19 / 784 kez okundu!

 

 

...Emperyalistler Türkiye'nin kendisine vurulan boyunduruğu çözmesini engellemek için üs olarak CHP'yi seçtiler ve onu ele geçirdiler;  FETÖ ve PKK ile eşleştirerek Türkiye'nin bağımsızlaşma ve kalkınma hamlesini yenmek istiyorlar. Stratejileri budur. Bunun da gizlisi saklısı yok zaten. Joe Biden açıkça ifade etti. CHP'ye iman etmiş efsunlu kesim bunu görmek istemiyor. Onlar istemese de ne yazık ki acı gerçek bu.

 

****

 

ESKİ CHP'liler İŞ BAŞINDA

 

CHP'nin politikalarını beğenmiyorum. İdeolojisinin de bu topluma uygun olmadığını ve de geçmiş zamana ait olduğunu düşünüyorum. Zaten bu yüzden de kendini yenileyemeyen bu parti bir türlü toplumun geniş kesiminden kabul görmüyor. Fakat bunlar ayrı konular. Ona sıkı sıkıya bağlı % 25'lik bir kitle var ki onlar da bir türlü çözülmüyor. İşte bu nedenle toplumsal etkisi önemli. 1/4 Küçümsenecek bir rakam değildir.

 

Emperyalistler Türkiye'nin kendisine vurulan boyunduruğu çözmesini engellemek için üs olarak CHP'yi seçtiler ve onu ele geçirdiler;  FETÖ ve PKK ile eşleştirerek Türkiye'nin bağımsızlaşma ve kalkınma hamlesini yenmek istiyorlar. Stratejileri budur. Bunun da gizlisi saklısı yok zaten. Joe Biden açıkça ifade etti. CHP'ye iman etmiş efsunlu kesim bunu görmek istemiyor. Onlar istemese de ne yazık ki acı gerçek bu.

 

CHP'nin bu kumpastan kurtarılması çok önemlidir. Çünkü güncele ait düşüncelerini paylaşmasam da CHP içinde pek çok yurtsever unsurun olduğuna inanırım. Kılıçdaroğlu'nun Amerikancı ekibi bunların pek çoğunu tasfiye etti. Böylece CHP'yi Millet İttifakı denilen bir oluşumun merkezine yerleştirerek bir 'Erdoğan'ı devirme aparatı' oluşturdular. Bu ittifakın yapıcı bir amacı yok. Sadece, her ne pahasına okursa olsun Erdoğan'ı devirmek gibi bir hedefi var. Çünkü emperyalistler görüyor ki, Türkiye'yi yeniden boyunduruğa bağlamanın ilk şartı Erdoğan iktidarının yıkılmasıdır. Bu iktidar ülkesinin çıkarlarını, yıllardır 'müttefik' sıfatıyla kendisini kandıranların çıkarlarından önde tutuyor.

 

Bu mücadelenin selameti açısından CHP'nin karşı saflardan kurtarılıp yurtsever cepheye kazandırılması çok önemlidir. Bu başarılabilir mi; başarılmak zorunda. Emperyalistlerin oluşturduğu 'yerli' (sözde) ittifak neredeyse % 50 ile yarı yarıya bir desteğe sahip. CHP o saflardan kurtarılırsa % 25'in de altına düşer ki, Türkiye'nin eli çok rahatlar. Milletçe kendi hükümranlığımızı kurmamız ve 'düveli muazzama' nezdinde bir büyük ve eşit devlete dönüşme yolculuğumuz daha kolay tamamlanmış olur.

 

Bunun mümkün olmadığını düşünenler olabilir. Ama ben ümitliyim. Dün akşam CNN TÜRK'de  Mehmet Sevigen'i, bugün de Beyaz TV'de Yılmaz Ateş'i izledim. Eski CHP'liler olan bitenin farkındalar. Onların çoğu (Muharrem İnce, Onur Öymen ve Mustafa Sarıgül dahil) CHP'den sürüldüler. CHP'ye Amerikancı-FETÖ'cü düşünce egemen oldu. Bu ihanet sarmalının başında da Kılıçdaroğlu var. Bunları ben demiyorum, kadim CHP'liler söylüyor artık. Ben bu gelişmeyi çok önemsiyorum. Tümüyle olmasa bile CHP'nin önemli bir kanadının Türkiye'nin anti emperyalizm safında yer alması çok önemli. Zaten CHP, FETÖ hegemonyasından kurtulacaksa ancak onlar başarabilir ve 'iktidara geliyoruz' vaadiyle kandırılmış efsunlu kitlenin bir bölümünün gözünü açabilir. Bu memleketin evlatlarıyız. Siyasi düşüncelerimiz ayrı kalarak neden yurdumuzun esaretten, halkımızın geri kalmışlıktan kurtulma mücadelesini el birlik vermeyelim. Böyle daha başarılı olmaz mıyız?

 

Bence Türkiye insanı bu fırsatı kaçırmamalı. Kılıçdaroğlu tayfasının oyuncağı olmamalı. Hala bir adayları yok, havanda su dövüyorlar. Neden yok? Çünkü bu onlara henüz dikte edilmedi. Ama emperyalist güçlerin faaliyetleri apaçık ortada. Gizlisi saklısı olmayan görüşmelerle örgütleme yapmaya çalışıyorlar. Büyük elçiler ve propaganda kuruluşları harıl harıl çalışıyor. 2023 Çok şenlikli olacak. Ya Türkiye yolundan döndürülecek ya da bunun mümkün olmadığını anlatacağız. Muhafazakarlar ve milliyetçiler bu mücadeleyi sahiplenmişlerken, diğer yurtsever kadrolar da onlara katılırsa neden olmasın.

 

Firuz TÜRKER

17.04.2022

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.