Ekonomi yazarı Güngör Uras yaşamını yitirdi

20 Ağustos 2018 00:24  

 

Ekonomi yazarı Güngör Uras yaşamını yitirdi

Milliyet Gazetesi ekonomi yazarı Güngör Uras 85 yaşında hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, hayatını kaybeden gazeteci Güngör Uras ile ilgili bir taziye mesajı yayımladı

Milliyet Gazetesi ekonomi yazarı Güngör Uras tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Güngör Uras, çarşamba günü Bebek Cami'de öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı'na defnedilecek. 

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN'DAN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Uras'ın değerli bir ekonomi hocası olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Uras'a, Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Finansal okur yazarlığa ve ülkemizin ekonomik önceliklerine her vesileyle ve sade bir dille dikkat çeken kıymetli bir insanı kaybettik. Mekanı cennet olsun."

 

"ÜLKEMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞERDİ"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Twitter hesabından açıklama yayınlayan Albayrak, "Çok kıymetli Güngör Uras Beyefendi’nin vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Hane halkına ekonomiyi “Ayşe teyze ekonomisi” ile basit ve anlaşılır şekilde anlatan Güngör Bey, ülkemiz için önemli bir değerdi. Cenabı Allah’tan kendisine rahmet, değerli ailesine sabırlar diliyorum" ifadelerini kullandı.

haberturk.com

19.08.2018

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0