Su Perisi
Su Perisi
Eklenme Tarihi: 27.04.2009 18:38
Facebook'ta paylaş
0

Sevgili Allianoi Dostları,

14. İzmir Kitap Fuarı, bugün sona erdi. Allianoi Girişim Grubu Standı’nda ve Bergama-Yortanlı Kurtarma dernegi Standı’nda yürüttüğümüz çalışmalarla (standlarımız bitişikti), Kitap Fuarı’nda adeta bir fırtına estirdik.

Fuar açılırken ALLİANOİ RÜZGARI estireceğiz demiştik. Ama “FIRTINA ÇOCUKLARI” nın katılımıyla harika bir ortam oluştu. Rüzgar, FIRTINA’ya dönüstü.

Şimdi isimlerini yazmaya çalısacagım. Mutlaka anımsayamadıklarım olacaktır. Ama biz onlarla birlikte artık bir “ekip” olduk. ARKEOEGE adlı bir grup olusturan Arkeoloji öğrencileri ve farklı okullardan olsalar da, tarihimize, kültürel değerlerimize sahip çıkma duyarlılığı içindeki genç arkadaşlarımızla birlikte, Allianoi, Hasankeyf, Munzur ve (baraj suları altında kalma tehdidiyle karşılaşabilecek) tüm tarihi, doğal ve kültürel değerlerimiz için kamuoyunda duyarlılık yaratmaya çalıştık.

Binlerce imza topladık. Her imzacı yetişkinle ve çocuklarla kimi zaman derinleşen sohbetlerimiz oldu. İnsanlığın, geçmişini, belleğini yitirmemesi gerektigini anlatmaya calıstık. Bu eserlerin tüm dünyaya ait oldugunu vurguladık. Bu önemli buluntuların yok edilmesinin utancını taşımak kolay olmaz diye seslendik.

Caner, Esra, Samet, Doğukan, Emine, Hüseyin, Aydın, Özge, Elifnur, Sena, Selda, Burak, Uğur, Ebru, Gence, Semih, Çağdas, Şenay, Derya. Eğer anımsayamadığım arkadaşım varsa beni hoşgörsün ve lütfen e-mail adresini göndersin.

Sevgili iffet, Saygıdeğer büyügümüz Yaşar Hanım, EGEÇEP (Ege Çevre ve Kültür Platformu) üyesi arkadaşlarımızla birlikte harika bir “dokuz gün” geçirdik.

Arkadaşlarımla birlikte çok etkili bir çalışma yapmış; binlerce kişiye ulaşmış olmanın gururu ve tatlı yorgunluğu ile sizleri selamlıyorum.

Not: Standlarımızda görev yapan arkadaşlarımızın ve imzacılarımızdan (güzelliği karşısında büyülenip adını soramadığımız) bu küçük kızı bugünün SU PERİSİ seçtik…

26.04.2009
Alime Mitap
Allianoi Girişim Grubu
Dönem Sözcüsü 

http://www.izmirizmir.net/bilesenler/galeri/resim.php?resim_no=1124

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.