YEŞİL MODA SODA

16 Mart 2010 12:06 / 3402 kez okundu!

 


Hem çok ŞAHANE MODA olsun, hem RENKLER GÜZEL olsun, hem KUMAŞLAR HARİKA olsun, hem de AKLI OLAN BİR MODA olsun!..

***

MERHABA SEÇKİN MODA SODA OKURLARI,

GENE UZUNCA BİR ARADAN SONRA SİZE OLMAZSA OLMAZ MODA DÜNYASINDAN HEYECANLI YEŞİL HABERLER VEREYİM DEDİM...

GEÇTİĞİMİZ HAFTALARDA, ŞUBAT BAŞI (2-4 ŞUBAT), ‘’MUNICH FABRIC START, PRE COLLECTIONS’’, 2011 İLKBAHAR YAZ İÇİN HAZIRLANMIŞ KUMAŞ, AKSESUAR VE EĞİLİMLERİ İZLEMEK ÜZERE YURTDIŞINDAYDIM.BİZİM SEKTÖRÜN, EĞİLİMLERİ ÖĞÜTME HIZI İNANILMAZ... HELE HELE, BİR DE İŞİN İÇİNDEYSENİZ! SİZ GELECEK MEVSİMİN ÜRETİMİNİ YAPTIĞINIZ SIRADA BİR SONRAKİ MEVSİMİN PROTOTİPLERİNİ HAZIRLIYOR OLUYORSUNUZ. ANCAK ONU TAKİP EDECEK OLAN MEVSİM İÇİN DE ARAŞTIRMA PEŞİNE DÜŞMENİZ GEREKİYOR. BEN, OLDUM OLASI BU KOŞUŞTURMAYI ÇOK HEYECAN VERİCİ BULUYORUM. HELE HELE BİR KOLEKSİYONU AYAĞA DİKMEK, SONRA BUNU ÜRETMEK ONLARCA UYKUSUZ GECELERE MALOLUYOR BU SOLUK BİLE ALMAYA VAKİT OLUNMAYAN DÖNGÜ İÇİNDE. ASLINDA SİZE 2011 İLKBAHAR YAZI ÇOK UZAK OLABİLİR HATTA MERAK BİLE UYANDIRMAYABİLİR AMA BEN RAHATSIZ BİR MODA YAZARI OLARAK DUYDUĞUM HEYECANI SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM...DIŞARIDA KAR VAR, AMA BİZE NE BU YAZDAN, BİZ BİR SONRAKİ YAZIN DÜŞLERİ İÇİNDE KAYBOLMUŞ VAZİYETTEYİZ... ŞAKA GİBİ BİR DURUM.

BU FUARDA HER TÜRLÜ EĞİLİME UYGUN KUMAŞ, AKSESUAR, DERGİ BULABİLİRSİNİZ... O NEDENLE O YAZ UÇUŞAN SULUBOYA DESENLERİ OLACAK DEMEK ZOR... ÇÜNKİ SİZ DÜŞLERİNİZİN PEŞİNDE ÖZGÜRCE KOŞUP, HİÇ DÜŞÜNÜLMEMİŞİ BULUP GÖRSEL ŞÖLENLER YARATABİLİRSİNİZ.BEN BU TÜR SUNUM YAPILAN YERLERDE EN ÇOK RENKLERLE VAKİT GEÇİRMEYİ SEVİYORUM. BİR DE ORGANİK KUMAŞLARI ARAYIP BULMAYI...

RENKLER BIR GÜZEL YAZILIP ÇİZİLİP, DİZİLMİŞ... SEZON RENKLERİ HER TÜRLÜ ELYAFTAN (İPEK, PAMUK, VİSKON, NAYLON VS) VE FARKLI FARKLI KONSTRÜKSİYONDAKİ KUMAŞA (DOKUMA VEYA ÖRME) UYGULANMIŞ... BİR GÜZEL YAN YANA GETİRİLMİŞ... ÜSTÜNE ÜSTLÜK SİZE HER RENKTEN İPLİK KOYMUŞLAR, BİZLER BÖYLELİKLE BU YENİ RENK CÜMBÜŞÜNDEN YANIMIZA İSTEDİĞİMİZ RENK REFERANSLARINDAN NUMUNE ALARAK HUZUR İÇİNDE YENİ TASARIMLARA DOĞRU ZİHNİMİZDE YELKEN AÇIYORUZ.

ANCAK BEN BU YELKENİN RÜZGARININ ÇEVREYE VE SOSYAL SORUMLULUKLARLA UYUM İÇİNDE OLAN BİR YÖNDEN GELMESİNDEN YANAYIM...

O NEDENLE İLLA DA ORGANİK DİYORUM.

HEM ÇOK ŞAHANE MODA OLSUN, HEM RENKLER GÜZEL OLSUN, HEM KUMAŞLAR HARİKA OLSUN HEM DE AKLI OLAN BİR MODA OLSUN...

MÜNİH’TEN BU KADAR... ŞİMDİ HOLLANDA'YA UZANALIM....SEBİA KARAESMEN
04.03.2010 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.