Ege'de fırtına çatıları uçurdu, otomobil ters döndü

12 Şubat 2021 09:51  

 

Ege'de fırtına çatıları uçurdu, otomobil ters döndü

Balıkesir ve İzmir'de hortum ve fırtına çatıları uçurdu, ağaçları devirdi. Fırtına nedeniyle bazı vatandaşlar yaralandı. Maddi olarak birçok yerde zarar oluştu. Çeşme Alaçatı'da bir otomobil fırtına sonucu ters döndü.

Kuvvetli rüzgar ve fırtına Ege'de yaşamı olumsuz etkiledi. Balıkesir ve İzmir'de oluşan hortumla beraber çatılar uçtu, otomobiller zarar gördü.

Bölgede çok sayıda tekne de zarar gördü. Birçok yerde maddi hasar meydana geldi.

20 araçta hasar oluştu

Ayvalık'ın Sarımsaklı Mahallesi'nde etkili olan hortum nedeniyle ilk belirlemelere göre 4 binanın çatısı uçtu, 12 binada camlar kırıldı, 20 araçta hasar oluştu, 4 tekne battı.

Ege'de fırtına çatıları uçurdu, otomobil ters döndü

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, binaların çatısının yola ve çevreye saçıldığını söyledi.

Bazı araçların da hasar gördüğünü belirten Ergin, "Herhangi bir can kaybı yok, sadece mal kaybı var. Paşalimanı mevkisindeki belediyeye ait işletmede bayağı bir hasar var. Çok şükür kimsenin canına bir zarar gelmemiş ama Sarımsaklı Mahallesi'nde epey bir hasar var. Belediye ve itfaiye ekipleri çevrede temizlik yapıyor" diye konuştu.

Fırtına sonucu hafif şekilde yaralananların olduğu bilgisi mevcut. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Alaçatı'da hortum oluştu

Çeşme Alaçatı Port bölgesinin inşaat alanında, aşırı yağış ve fırtınayla birlikte meydana gelen hortumda, konteyner ve vinç direği devrildi, bazı evlerin çatıları ise uçtu.

Olay yerine ekipler sevk edildi.

trthaber.com

Son Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021 11:06

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0