EDP-Yeşiller Sabah kahvaltısı (11.11.2012, İzmir)
EDP-Yeşiller Sabah kahvaltısı (11.11.2012, İzmir)
Eklenme Tarihi: 12.11.2012 13:36
Facebook'ta paylaş
0

EDP İzmir İl Başkanı Arif Ali Cangı

"Bugünkü eşitlikçi, özgürlükçü, yeşil siyaseti hayat dayatıyor."

***

‘Eşitlikçi, Özgürlükçü ve Ekolojist Yeni Siyaset’in İzmir’de tanıtılması ve örgütlenmesi çalışmaları kapsamında "YENİ BİR SİYASET İZMİR BULUŞMASI" toplantısından sevgili Banu Dalgıç Cangı'nın toplantı notları:

EDP siyasi varlığını, 25 Kasım'da kurulacak yeni siyasete armağan edecektir.

2.5 yıllık EDP sürecinde, İzmir’de demokratik siyasetin baş aktörlerinden olduk, her türlü eşitsizliğe, ayrımcılığa, haksızlığa, hukuksuzluğa, antidemokratik uygulamaya karşı durduk.

Bu süreç içinde kentle ilgili oldukça önemli işler yaptık. Yaşamın vazgeçilmezi olan suya erişim hakkını sağlamak için, belediyenin su zamlarını ve kent yaşamına katılmanın zorunlu koşullarından olan toplu ulaşıma yapılan zamları kendimize dert ettik.

Su ve toplu ulaşım zamlarını iptal ettirdik, haksız yere fazla alınan su bedellerini iade ettirdik, 1 Haziran 2009 ila 1 Aralık 2010 arasında hasız yere alınan fazla ulaşım bedellerinin İzmirlilere iadesinin takipçisi olduk, devam edeceğiz. İşsiz veya asgari ücretle çalışan insanların kent hayatına katılmaları için bu zamların geri alınması önemli olmuştur.

Yaşam alanlarının kirletilmesi karşısında yaşamı savunma mücadelelerinin içinde yer aldık, çevre konusundaki davalarda hiçbir parti EDP gibi tavır almamıştır.

Yeni siyasette emeğin, kimliklerin tanınması, yaşamın savunulmasının siyasetini yapacağız. Bunu birlikte yapacağız, birlikte başaracağımıza inanıyorum.

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.