Eklenme Tarihi: 10.12.2010 06:57
Facebook'ta paylaş
0

SU İÇİN [ DE ] ALLIANOI

SU PERİSİ İSTANBUL’DA

MİMARLAR ODASI / ALLIANOI GİRİŞİM GRUBU


Bir yanda 2001 yılında alınan 1.Derece Arkeolojik Sit kararı diğer yanda aynı kurumun ancak sanki başka bir ülkenin koruma (!) kurulunca alınan mille kapatma hükmü. Kararın iptali beklenirken hukuk çiğnenerek el çabukluğuyla kumla kapatılan bir ALLIANOI. Kaçak kumla adeta kendi kendini yok etmesi beklenen 2000 yıllık dünyanın en önemli antik sağlık merkezlerinden biri.

9 yılda tırnakları ile kazanların gözlerinin önünde bir kültür varlığı katledilmek isteniyor.
Anadolu ve Mezopotamya’nın geçmişidir silinmek istenen. 1998 yılında başlayan kazı çalışmalarıyla ancak % 20’si gün ışığıyla buluşmuş Galenos’un sağlık evi bugün karanlığa, çamura gömülerek geleceği düşleyenlerin umutları ellerinden alınmaktadır.

Oysa direniş ve mücadele bilimin temel ilkelerindendir. Günümüzün aydın insanları bir araya gelerek İstanbul’da bir ay sürecek olan SU İÇİN [ DE ] ALLIANOI için gerçekleşecek etkinlikler nedeniyle hazırlamış oldukları resim, fotoğraf, grafik, seramik ve karikatürlerle seslerini bir kez daha duyurmaya hazırlar. Bu çalışmaların yanı sıra panel, konserler, belgesel ve söyleşilerde sadece ALLIANOI değil, baraj ve HES’ler nedeniyle mücadelede ortak hareket eden bir çok demokratik kitle örgütü de yer alacaktır.

TMMOB ve Allianoi Girişim Grubu ortak çalışmasıyla gerçekleştirilen etkinlikler
12 ARALIK 2010 Saat: 15.00'te Taksim’de Tramvay durağında toplanılıp Karaköy’e yapılacak yürüyüş ile başlayacak, yine aynı gün Saat: 18.00'de Mimarlar Odası'nda sergi açılışı ve konserle sürecektir.


ADRES:
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Kemankeş Cad. No:31 Beyoğlu - İSTANBUL


İffet DİLER
ALLIANOI GİRİŞİM GRUBU ADINA

İletişim:

Cep: 0.532.2844716
iffetdiler@gmail.com


 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.