Arkadaşımın Aşkı
Arkadaşımın Aşkı
Eklenme Tarihi: 27.05.2009 14:44
Facebook'ta paylaş
0

MY BEST FRIEND’S GIRL-KATE HUDSON

Müzikseverler bilir. 70’lerde şarkıcı/gitarist Ric Ocasec The Cars adlı grubu kurmuş ve 1978’de “Let the good times roll” ve “My Best Friend’s Girl” adlı iki hit şarkı çıkarmıştı. Film ilhamını bu şarkıdan almış ancak şarkıyı film biterken dinliyoruz. 80’lerde de Supertramp “Another man’s woman” şarkısı ile benzer konuyu işlemişti. Bir erkek, en iyi arkadaşının sevgilisini sever. Çapraşık bir konu. Ama bu filmde oldukça eğlenceli, romantik bir tarzda işlenmiş.

Tank (Amerikalı komedyen Dane Cook) yakışıklı bekar bir erkektir, kendisine sevimli bir meslek edinmiştir. Sevgilileri tarafından terk edilen erkeklere yardım eder. Terk eden kızlarla çıkar, önce onları kendisine aşık eder, ondan sonra da öylesine kaba davranır ki, kadınlar illallah diyerek eski sevgililerine dönerler, onların değerlerini anlarlar. İğrenç, kaba, duyarsız davranmasına rağmen aslında kendisi tam bir romantiktir, ama bunu iyi gizler.

Ev arkadaşı Dustin (Jason Biggs) ise iyi ama ilişkilerde beceriksizdir. Bir kadınla olmayı becerememektedir. İş arkadaşı Alexis’e (Kate Hudson) aşıktır. Alexis, güçlü karakterli, akıllı, güzel ve isyankar bir kızdır. Onun da ilişki deneyimi fazla değildir. Dustin, yaklaşık 5 haftalık bir görüşmeden sonra Alexis’e onu sevdiğini söyler. Alexis ise onu bir arkadaş olarak sevmektedir, yani Dustin’i görünce kalbinde kelebekler uçuşmaz. 

Dustin, Tank’e başvurur, yardımını ister, Alexis ile çıkmasını, ona berbat bir flört yaşatmasını ister. Sonunda Alexis onun kollarına atılacaktır. Alexis ise kendi ev arkadaşının öğüdüyle çok sayıda erkekle çıkmaya karar verir. Prensini bulmadan önce çok sayıda kurbağa öpecektir.

Tank hoş bir mizansenle Alexis ile tanışır ve birlikte olurlar. Ancak aralarında müthiş bir çekim olur ve sürekli birlikte olmaya başlarlar. İlişkileri seks üzerine kuruludur. Ancak Tank, bunu Dustin’den saklar, onu incitmemek için. Başlarda Alexis, çok sayıda erkekle çıkma kararından dolayı Tank’e seks dışında sıcak davranmaz, evinde uyumamasını ister, birlikte görünmek de istemez. Tank’in alışık olduğu durumdur bu. Ancak, Alexis ile Tank birbirini sevmiştir aslında.

Baştan çıkarma ve yaralayıp terk etme uzmanı Tank Alexis’i sever. Alexis de Dustin’i değil Tank’i istemektedir. Ama Tank ile Dustin gerçekten de iyi arkadaştırlar. Tank onca kabalığına rağmen iyi kalpli ve duyarlı bir insandır. Kabalığı zaten işi içindir. Tank arada kalır. Alexis ile devam etsin mi yoksa onun Dustin’e dönmesini mi sağlasın?

Tank babasına (Alec Baldwin) başvurur, ondan öğüt ister. Ancak babası öğrencileri ve asistanları ile yatan, skor peşinde koşan bir profesördür. Kadınları seks aracı olarak görür. Oğluna da bu yönde yardım eder. Baba oğul birbirine benzememektedir. Zaten baba, oğluna onun aslında annesine benzediğini söyler. Annesi bir melektir. Ve baba, acaba ben annene layık miydim der. Filmin kırılma noktası da budur. Tank acaba Alexis’e layık midir. Onunla ıssızlığını bırakacak mıdır?
Filmin bu noktadan sonrası tam bir komedi. Sürekli olarak gülüyorsunuz. Alexis aslında Tank ile evlenmek istemektedir. Tank ise Alexis, Dustin’e dönsün diye uğraşmaya çabalar. Dustin ise Alexis’i kazanmak için Tank gibi umursamaz, duyarsız davranmaya başlar.

Alexis’in kızkardeşinin düğünü ile tansiyon yükselir. Alexis, Tank’in düğüne gelmesini ister. Ailesi ile tanıştırmaktır amacı. Ama Alexis’in kızkardeşinin eş adayına Tank bir süre önce yardım etmiştir. O nedenle kızkardeş, Tank’ten nefret eder. Tank, birbirinden kötü, iğrenç davranışlarda bulunur ve o güzel günü rezil etmeye çalışır. Bu arada Dustin de gelir ve o da Alexis’i kazanmak için kabalaşır. Sonunda Alexis kalbi kırık olarak Tank’ten kopar. 

Ancak Tank unutamaz. Dustin de aslında Tank ile Alexis’in birbirini sevdiğini anlamıştır. Ve iyi bir arkadaştır. Tank’e Alexis’in gönlünü tekrar kazanmasını istediğini söyler. Tank’in babası da aynı şeyi söyler. Tank Alexis’e gider ama o yakın davranmaz.

Aylar sonra bir restoranda karşılaşırlar. Tank bir kızla yemek yemektedir. Alexis gelir ve restoranda herkesin duyacağı şekilde Tank’i rezil eder. Kavga etmeye başlarlar. Ama sevgi işte. Film çok romantik ve sevimli biter. 

Dustin ise Tank’in babası Alec’ten çapkınlık dersleri alır ve sonunda bir kız arkadaş bulur. Sevgilisi de tıpkı kendisi gibidir. 

İyi bir romantik komedi. Maço baba rolünde Alec Baldwin bir karikatür gibi. Ve ne kadar şişman iri yarı bir erkek olmuş jönümüz. Kate Hudson birkaç yıl önce izlediğimiz, başrolü Matthew Mc Conaughey ile paylaştığı sıcak romantik komedi “Bir erkeği 10 günde nasıl elinizden kaçırırsınız-How to lose a guy in 10 days”’de olduğu gibi yine çok şirin. Jason Biggs’i ise Amerikan Pastası (American Pie 1-2) filminden anımsarsınız. VİZYONDAKİ DİĞER FİLMLERLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ:

HANNAH MONTANA-SMILEY MILEY 


http://www.izmirizmir.net/bilesenler/forum/baslik.php?baslik_no=1667r />

MELEKLER VE ŞEYTANLAR-TOM HANKS

http://www.izmirizmir.net/bilesenler/forum/baslik.php?baslik_no=1657font>
 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.