Ali B. KUTVAN Hakkında

3 yazısı var

 

Ali B. KUTVAN
kutvan@gmail.com

ALİ  B. KUTVAN

 

Yönetim Bilimleri Doktoru, Profesör

Ankara Doğumlu. 

Hacettepe Üniversitesi (BA), İstanbul Teknik Üniversitesi (M.Sc), İstanbul Üniversitesi (PhD), Marmara Üniversitesi (PhD), Berlizt Academy, (London / UK) mezunu.

Boğaziçi ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak çalıştı ve aynı zamanda Apple Computer şirketinde Küresel Eğitim Projesi (Apple Global Education Project) ve Apple Üniversitesi Konsorsiyumu'ndan (Apple University Consorsium) sorumlu yönetici olarakçalıştı.

Uluslararası Rotary bursunu kazandı ve İngiltere / Londra'da Group Study Exchange programına katıldı.

İnteraktif Yayıncılar Birliği Derneği'nin ve bazı yenilikçi şirket ve kuruluşların kurucusudur.

Çok uluslu şirketlerde ve uluslararası STK'larda denetim ve yönetim kurullarında görev aldı.10 adet kitabı ve çeşitli ulusal ve uluslararası akademik dergilerde (45 adet) akademik makaleleri ve araştırma çalışmalarını yayınladı.

Junior Chamber International'ın “Fen ve Teknik Gelişme”, dalında birincilik ödülü (1996)Rotary International Toplum Hizmetleri” ödülü, (1996) “En Büyük Bilişim Ödülleri Finalisti”, İş Bankası A.Ş. (1996) gibi çeşitli ödüllerin sahibidir.

Azerbaycan Devlet İdarecilik Akademisinde misafir profesör ve Kutvan Proje Grubu / Araştırma, Planlama ve Danışmanlık şirketinin başkanıdır.

Journal of Business and Economics Review(Academic Star Publishing Company, New York / USA) bilimsel dergide hakem ve yayın kurulu üyesidir.

kutvan@gmail.com

 

Ali B. KUTVAN Yazıları

ZARİFA SALAHOVA VE MİNYATÜR KİTAP MÜZESİ

06 Kasım 2018 4081 Kez Okundu 0 Yorum Var

LÜTFİ ZADE'NİN ARDINDAN

30 Nisan 2018 1467 Kez Okundu 0 Yorum Var

G. ALTSHULLER Ve TRIZ

16 Nisan 2018 1708 Kez Okundu 0 Yorum Var