ZOR VEDA

21 Haziran 2022 16:07 / 715 kez okundu!

 

 

"Böyle kalabalık bir ailede dengemiz, ustamız, bağlayanımız, anlattığı anektodlarla farkettirmeden mentorumuz, annemiz, anneannemiz, babaannemiz gücümüz oldu, ne mutlu ona, ne mutlu bize."

 

***

ZOR VEDA

Yine zor vedalardayız.

İnsan kaçınılmazı bildiği halde, geçişte olduğunu, geçmekte olduğunu en çok veda ederken idrak ediyor. Kayınvalidem (annem) 14 Haziran' da hakka yürüdü.

Çok minikken öksüz kalmış, üvey annesiyle özenli ve sevgi dolu bağ kurmayı başarmış, hayatta yaşadığı her haksızlığa karşı kararlılığı, güçlü iradesi ile dimdik durmuş çok özel bir insandı Fatma Mısırlıoğlu.

Hayatına sevgi ve özenle büyütülmüş 6 evlat, büyük bir aşk, değdiği yer yürekte onlarca şefkat, fedakarlık, sevgi hikayesi sığdırmış, tanıdığım en zeki insanlardan biriydi. Ne güzel ki aile fertlerinin içlerine işlemiş hayvan ve doğa sevgisi, onun en önemli miraslarından biri olarak torunlarında da yaşıyor. 

Böyle kalabalık bir ailede dengemiz, ustamız, bağlayanımız, anlattığı anektodlarla farkettirmeden mentorumuz, annemiz, anneannemiz, babaannemiz gücümüz oldu, ne mutlu ona, ne mutlu bize.

Onu sevgi, saygı ve dualarla uğurluyorum. Mekanı cennet olsun.

Yonca BUĞDAYCI M.

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.