Op. Dr. Muzaffer YURTTAŞ Hakkında

1 yazısı var

 

Op. Dr. Muzaffer YURTTAŞ

1967 yılında Manisa’nın Kula ilçesinde doğdum. İlkokulu Turgutlu 19 Mayıs İlkokulu, orta ve liseyi Turgutlu’da  İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 1985yılında kazandığım Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldum. Kısa bir süre Bitlis Ahlat Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetimi pratisyen hekim olarak yerine getirdim. TUS Sınavında hayalim olan Genel Cerrahi bölümünü kazandım. 1991-1995 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi İhtisasımı yaptım.

Askerlik vazifemi Çorlu Asker Hastanesinde Genel Cerrah olarak yerine getirdim. Afyon Çay Devlet Hastanesi ve Manisa Alaşehir Devlet Hastanesi Başhekimliği görevlerinde bulundum. 2008 yılından itibaren 3.5 yıl boyunca Salihli Özel Can Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştım.
Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında sosyal çalışmalara katıldım. Bir çok dergi, gazete ve internet sitelerinde sağlık köşesi yazarlığı yaptım. Türkiye genelinde dağıtımı yapılmakta olan Popüler Sağlık Dergisi’nin editörlüğünü yürütmekteyim.

2011 Genel seçimlerinde Manisa AK Parti Milletvekili olarak halkım tarafından seçildim.4 yıllık milletvekilliğim sırasında Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda görev aldım. Sağlıkçılara Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu ve Soma Maden Kazası ve Maden Kazalarının Önlenmesinin Araştırılması Komisyonu’nda görev yaptım.2015 Yılında Manisa Yurttaş Şifa Merkezi’ni halkımıza sağlık alanında hizmet vermek için açtım. Tıbbı Nebevi ve Tamamlayıcı Tıp konularında çalışmalar yürütüyorum. Evli ve 2 çocuk sahibiyim. İngilizce ve Arapça bilmekteyim.

 

Op. Dr. Muzaffer YURTTAŞ Yazıları

SEÇİMLERİ KİM KAZANACAK?

15 Kasım 2018 1462 Kez Okundu 0 Yorum Var