ARTIK ANNEM DE YOK

16 Haziran 2022 10:54 / 636 kez okundu!

 

 

"Babamın, ona yıllar önce iyi ki yazdırmış olduğum anılarını bilgisayara kaydederken kenara yazdığım onlarca “Fatma Mısırlıoğlu’na ayrıntı sorulacak” notlarıyla kalakaldım… Meğerse sormadığımız sorular hüzün olarak hep bizimle olacakmış…"

 

***

ARTIK ANNEM DE YOK

Babam İbrahim Mısırlıoğlu’ndan 6 yıl sonra annem Fatma Mısırlıoğlu’nu da uykusunda, sessizce kaybettik.

Güzel bir anneydi. Kocasını hep sevdi, sonrasında da hep özledi, şimdi ona kavuştu…

6 çocuğuna gözü gibi baktı. Arasıra en büyük oğul olarak beni kayırdığı oldu ancak kimseyi kırmadı, kimse için kötü düşünmedi. Geniş ailenin son birleştirici kişisiydi. O gidince herkes cenazede yeniden bir araya geldi, sonrası için iyi dilekler ağır bastı.

Babamın, ona yıllar önce iyi ki yazdırmış olduğum anılarını bilgisayara kaydederken kenara yazdığım onlarca “Fatma Mısırlıoğlu’na ayrıntı sorulacak” notlarıyla kalakaldım…

Meğerse sormadığımız sorular hüzün olarak hep bizimle olacakmış…

Artık onun sesiyle de kimse bize seslenmeyecek. 😞 

Sadece bu durumun ağırlığı bile, taşınması zor bir yük olarak bindi sırtımıza...

Ölümünden bir gün sonra 15 Haziran 2022 Çarşamba, Yadigar camiindeki kalabalık katılımlı bir cenaze namazında, Erciş Beyazıt mahallesinden Mehmet ve Zeynep Kendir kızı, Hafız Ahmet, Mustafa,Yaşar, Salih Kendir'in; Sultan, Rukiye, Leyla, Saliha ve Nezaket Kendir'in kızkardeşleri; emekli öğretmen merhum İbrahim Mısırlıoğlu'nun evdeşi, can yoldaşı ; İlhami, Nesrin, Nermin, Pervin, Hürriyet ve Bülent Mısırlıoğlu'nun sevgili anneleri; Özgür, Onur Günaydın ve Barış, Deniz Eriş'in anneanneleri; Can, Mert ve Emre Mısırlıoğlu'nun babaanneleri olan Fatma Mısırlıoğlu'na haklarımızı helal ettik. Sonra İzmir’de Urla'da Zeytinalanı mezarlığında babamın yanına toprağa verdik. Taziye evinde akrabalarla bir kez daha buluşup annemi hayırlarla, anılarla yad ettik. 

Ve gece yatarken bir kez daha kafama dank etti ki, babamdan sonra artık annem de yok...

Allah rahmet etsin, mekanları cennet olsun.

 

İlhami MISIRLIOĞLU

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.