YIKIM EKİBİ
YIKIM EKİBİ
Eklenme Tarihi: 29.03.2019 21:31
Facebook'ta paylaş
0

 

NUH'UN GEMİSİ MANİFESTOSU - 6

 

"31 Mart Pazar günü Türkiye tarihi bir yerel seçim yaşayacak.

Birbirine hiç benzemeyen partilerin (CHP, HDP, İYİ PARTİ, SAADET), sadece iktidarı yerinden etmek için geliştirdiği gevşek ittifak; HDP’nin “Kürdistan’da kazanacağız, Batıda ise AKP’ye ve MHP’ye kaybettireceğiz” biçimindeki çağrısıyla amacını net biçimde ortaya koydu. Bölgemizdeki, sınırlarımızdaki gelişmelere de baktığımızda açıkça anlaşılıyor ki, bu seçimler normal bir yerel seçimden daha önemli hale geldi. Bu halk elbette ki geleceğini bu kadar sefil bir cepheye, çömezlere, Kandil’in batıda da şubesini açacak olanlara bırakmayacaktır.

Vanlı, Mardinli, Hakkârili, Diyarbakırlı, Siirtli, Tuncelili, Şırnaklı dostlarıma, arkadaşlarıma, bölgedeki Kürt, Arap, Türk tüm kardeşlerime sesleniyorum:

Özeleştiri yapmadan, PKK’yi silah bıraktırmaya uğraştıklarını sahici biçimde göstermeden HDP’ye yeniden şans vermeyiniz!

Çocuğunuzun önünde yeniden bombalar patlamasın, kurşunlar uçuşmasın, dükkanlar haraca bağlanmasın, iş yerleri ve evler yakılıp yıkılmasın, hendekler kazılmasın, gençler ölmesin diye HDP’ye bu kez şans vermeyiniz!

Sizin barış ve huzur arayan sivil vatandaşlar olarak onlara yapacağınız en önemli eleştiri, oyunuzu bu seferlik onlardan uzak tutmak olacaktır.

Onlara vermeyeceğiniz her oy, size barış ve huzur olarak geri dönecektir. Oylarındaki anlamlı bir düşüş belki onları da kendine getirebilir. En demokratik hakkınız olan oy kullanma yoluyla, bir dönem sempati duyduğunuz, oy verdiğiniz o partiyi yeniden sahici barış yoluna döndürebilir; şiddet ile, terör ile, silah ile aralarına gerçek bir mesafe koymalarını sağlayabilirsiniz. Hendekçilere, açtıkları tünellerle evlerinizi delik deşik edenlere; 15 yaşındaki zorbalara dükkanlarınızı kapattıranlara; yüzbinlerce yerli, yabancı turistin ayağının Van’dan, Mardin’den çekilmesinden sorumlu olanlara en demokratik biçimde uyarıda bulunma şansınız var.

Lütfen bu şansınızı, bu tarihi dönemeçte boşa harcamayınız.

Bir oy ile bu kadar büyük bir etki yaratmak her döneme, herkese nasip olmaz.

Senin bir oyun, gönül coğrafyamızda bir kelebeğin kanat çırpması gibi olacak, inanılmaz bir etki yaratacaktır. Binlerce gencin, çocuğun ölüme itilmesinin de önüne geçmiş olacaksın. Doğru yönde kullanacağın bir oyla, teröre son verme şansın var.

Oy verirken önünde iki yol var: Tüm Mezopotamya’ya, tüm coğrafyamıza barış getirecek onurlu bir karşı çıkış mı, yoksa PKK’nin, Kandil’in hesaplarının basit bir aleti durumuna düşmek mi?

Bu soruya siz acilen olumlu yanıt vermedikçe; yarın çocuklarınıza şiddeti, canlı bombacılığı, fedai intiharcılığı, çocuk askerciliği, gerilla özentiliğini, dağa çıkma romantizmini miras bırakmış olacaksınız. Meseleye buradan bakmaz isek, kendimizi de çocuklarımızı da ülkemizi de üzmeye devam ederiz...

HDP saflarında cesur bir özeleştiriye, atılımcı bir yenilenmeye hiç bu günkü kadar ihtiyaç olmamıştı. Bir tek oyla siz bu dönemin kapısını açabilirsiniz.

Dağlarda ya da hapislerde, ülke içinde ya da dışında, Kürt ya da Türk gençlerinin ölümlerine dur demenin biricik yolu da aslında budur.

HDP`li kardeşim, bir oyla, teröre son ver, huzurunu savun!

 

>> Manifestonun tamamı için tıklayınız

 

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.