Leonard Cohen hayatını kaybetti
Leonard Cohen hayatını kaybetti
Eklenme Tarihi: 11.11.2016 08:58
Facebook'ta paylaş
0

Dünyaca ünlü sanatçı Leonard Cohen hayatını kaybetti

 

Dünyaca ünlü yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen, 82 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü sanatçının ölüm nedeni hakkında ise henüz bilgi verilmedi.

Kanadalı ünlü yazar ve besteci Leonard Cohen, 82 yaşında hayatını kaybetti. Cohen'in Facebook hesabından yapılan açıklamada "Derin bir üzüntü ile efsanevi şair, besteci ve sanatçı Cohen'in yaşamını yitirdiğini bildiririz. Müzik dünyasının en saygıdeğer ve üretken sanatçılarından birini kaybettik" denildi. Ünlü sanatçının ölüm nedeni hakkında ise henüz bilgi verilmedi.

 

LEONARD COHEN KİMDİR?

Tam adı Leonard Norman Cohen olan sanatçı, 21 Eylül 1934'de Kanada - Montreal'de dünyaya geldi. Yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen kimlikleriyle tanınan Cohen, ilk şiir kitabını 1956'da, ilk romanını ise 1963'te yayımladı.

Cohen, Avrupa pop müziğine dayanan ilk dönem çalışmalarının ardından din, yalnızlık, cinsellik ve kişiler arası karışık ilişkileri konu edindi.

Kanada'nın en büyük sivil şeref madalyası sahibi olan Cohen, 2008'de de "Rock and Roll Hall of Fame"e kadul edilerek adını en güçlü ve etkileyici şarkı yazarları arasına yazdırdı.

 

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.