DAVA ADAMI BAHTİYAR ERKUL DİKİLİ'DE ANILDI
DAVA ADAMI BAHTİYAR ERKUL DİKİLİ'DE ANILDI
Eklenme Tarihi: 24.06.2013 16:55
Facebook'ta paylaş
0

TKP Üyesi, Türkiye Barış Derneği Üyesi, 1970′li yıllarda DİSK’e bağlı T.Maden-İş Sendikası Mali Daire Başkanı Bahtiyar Erkul ölümünün 1.yılında mezarı başında anıldı.

12 eylül 1980 öncesinde, Disk'e bağlı eski Maden İs genel mali sekreteri ve DİSK İzmir 3.Bölge sekreterliği yapan, TKP çizgisindeki politik tavrı nedeniyle uzun yıllar yurt dışında sürgün olarak ta yaşamak zorunda kalan Bahtiyar Erkul geçen yıl beyin felci nedeniyle hayatını kaybetmişti.

İsteği üzerine geçtiğimiz yıl Dikili'de defnedilen Bahtiyar Erkul'u mezarı başında yapılan anma töreninde Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven yalnız bırakmadı. Dikili Belediye Başkan vekili Yusuf Altıparmak, CHP Dikili İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bahtiyar Erkul'un eşi ve yakınlarının da katıldığı anma günüyle ilgili bir açıklama yapan Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven; "Bahtiyar Erkul, yaşamını Türkiye işçi sınıfının ve emekçi halkların bağımsızlık, demokrasi, barış ve sosyalizm mücadelesine adamış, on binleri peşinden sürüklemiş bir dava adamıydı. Onu, örnek yaşamını ve mücadelesini hiç bir zaman unutmayacağız" dedi.


 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.