BARIŞ İÇİN İZMİR, DİYARBAKIR VE İSTANBUL ELELE
BARIŞ İÇİN İZMİR, DİYARBAKIR VE İSTANBUL ELELE
Eklenme Tarihi: 16.02.2013 11:59
Facebook'ta paylaş
0

İzmir küçük Millet Meclisi, ‘İzmir barış istemiyor’ algısını silmek için bir çalışma başlattı. Diyarbakır ve İstanbul kMM’ de ona katıldı. İzmir küçük Millet Meclisi’nden gelen öneri, Diyarbakır ve İstanbul küçük Millet Meclisleri’ni de harekete geçirdi. Türkiye küçük Millet Meclisleri Girişimi, “İzmir barış istemiyor” şeklindeki algıyı düzeltmek amacıyla, bu şehirlerin belediye başkanlarını barış için el ele vermeye çağırdı.

İzmir küçük Millet Meclisi (İkMM); İzmir, Diyarbakır ve İstanbul’un belediye başkanlarını barış için el ele vermeye çağırdı. İzmir küçük Millet Meclisi’nden gelen bu öneri, Diyarbakır ve İstanbul küçük Millet Meclisleri’ni de harekete geçirdi. ‘İzmir barış istemiyor’ şeklindeki olumsuz bir algının yayılmasından duydukları üzüntüyle ve bu yanlış algıyı düzeltmek amacıyla hep birlikte, bu şehirlerin Belediye Başkanları’nı barış için el ele vermeye çağırmaya karar verdiler. Bu yazı her üç başkana da yollandı, yanıtlar heyecanla bekleniyor.

Her üç şehrin belediye başkanlarına gönderilen öneri şöyle:

"- 1 Mart 2013 Cuma günü, İzmir kMM toplantısına Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i onur konuğu olarak davet ediyor, ev sahipliğini de İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na öneriyoruz.

- Ertesi gün, 2 Mart 2013 Cumartesi günü de Diyarbakır kMM toplantısı var. Bu toplantıya da aynı şekilde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu davet ediyor ve ev sahipliğini Baydemir’e öneriyoruz. Her iki toplantıda, bu iki ilin temsilcileri, kendi illerinin duyarlılıklarını dile getirsin, kuşkularını anlatsın, iki başkan da kendilerine sorulacak soruları yanıtlasın.

- Aynı şekilde, İstanbul küçük Millet Meclisi de Osman Baydemir’i 3 Mart 2013 Pazar günü İstanbul’da yapılacak toplantıya davet ediyor ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği üstlenmesini öneriyoruz."

- TkMM girişimi adına her üç toplantının kolaylaştırıcılığını, bu çalışmaları başlatan Şanar Yurdatapan bizzat üstlenecek.

İzmirizmir.Net, bu tarihsel çağrının karşılıksız kalmayacağına inanıyor ve herkesi bu üç toplantıyı izlemeye davet ediyor.

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.