Ayşegül Yeşilnil 25. Yıl Resim Sergisi
Ayşegül Yeşilnil 25. Yıl Resim Sergisi
Eklenme Tarihi: 15.07.2010 23:40
Facebook'ta paylaş
0

Ayşegül Yeşilnil 25. Yıl Resim Sergisi

22 - 25 Temmuz'da gerçekleşecek olan 1. Assos Athena Festivali 2010 kapsamında, Ayşegül Yeşilnil'in 1 ay sürecek olan 25. yıl resim sergisi "Zen paintings by Ayşegül Yeşilnil"in açılışına katılımınızdan onur duyarız.

Assos Sanat Evi
22 Temmuz 2010 - 22 Ağustos 2010
Saat: 18.00
Dolunay Zamanı
Assos - Çanakkale


www.yesilnil.com
aysegul@yesilnil.com
http://www.assosathenafestivali.com/#/videoresimgaleri/sanatciresimgaleri


Zen Resmi..
En az çizgi ile biçimin en önemli özelliklerini tek harekette resmetmektir.. Bunun içinse çok güçlü bir gözlemciliğe, detaycılığa ve en önemlisi çok güçlü bir bileğe sahip olmak gerekir. Zen, yapılması en zor olan resim stilidir. Az çizgi ile anlatımdaki güç, az kelime ile bilge cümleler kurmak gibidir. Öze ulaşmaktır.

Ayşegül Yeşilnil, bu stilin Türkiyedeki en önemli temsilcisidir. Ve onun resimleri şimdiden üniversitelerde, liselerde yeni nesile ders konusu olarak okutulmaya başlanmıştır.

Şimdiye değin bir çok kişisel ve karma sergi açan sanatçı, ülkemizin en seçkin caz müzisyenlerinden oluşan kendi orkestrası ile uluslararası caz konserlerine katılmıştır. Geçtiğimiz yaz, UNESCO - ARTAC tarafından seçilen "Ayşegül'ün Rüyaları" adlı eserleri ile Uluslararası VI. Avrupa - Amerika Görsel Sanatlar Sergisi'nde ülkemizi tek başına temsil etmiştir. Meksika - Campeche'de bir Maya tapınağında yapılan sergi sonrasında ise "Mucize" başlıklı çok ses getiren bir konferans vermiştir. Uluslararası komite tarafından "Ustalık" belgesiyle onurlandırılan Ayşegül Yeşilnil, gönül verdiği caz müziğini üstün başarıyla hem söyleyen hem de çizen dünyadaki tek sanatçıdır.


 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.