6 Film Vizyonda
6 Film Vizyonda
Eklenme Tarihi: 06.11.2009 16:18
Facebook'ta paylaş
0

Bu hafta 4'ü yerli yapım, 6 yeni film gösterime girdi. 

"Yasak Bölge 9", "Coco Chanel'den Önce" ile Türk filmleri "Kıskanmak", "Aşk Geliyorum Demez", "Mezuniyet", "İncir Çekirdeği" sinemaseverlerle buluştu.

Yasak Bölge 9
Yönetmen Neill Blomkamp'ın senaryosuna da imza attığı Yasak Bölge 9'da Sharlto Copley, David James, Jason Cope ve Vanessa Haywood rol alıyor.

Yapımcılığını ünlü yönetmen Peter Jackson'ın üstlendiği bir bilim kurgu olan filmde, gezegenlerinden kaçarak dünyaya sığınan uzaylıların yerleştirildiği bölgenin güvenliğini sağlayan özel şirketin, uzaylıların güçlü silahlarını çalıştırabilmek için giriştikleri DNA arayışı ardından yaşananlar konu ediliyor.

Coco Chanel'den Önce
Yönetmen Anne Fontaine'in, Edmonde Charles-Roux'un kitabından beyazperdeye uyarladığı Coco Chanel'den Önce'de Audrey Tautou, Benoit Poelvoorde, Alessandro Nivola ve Marie Gillain oynuyor.

Filmde gerçek adı Gabriella Chanel olan Coco Chanel'in, Paris'e taşınmadan ve ünlü olmadan önceki yaşamından kesitler sergileniyor ve yetimhanede başlayıp, kabare şarkıcılığına uzanan, daha sonra da, dünyanın en önemli modacısı olma yolunda ilerleyen masalsı hayatı anlatılıyor.

Kıskanmak
Zeki Demirkubuz'un, Nahid Sırrı Örik'in aynı adlı romanından sinemaya aktardığı Kıskanmak'ta başlıca rolleri Nergis Öztürk, Berrak Tüzünataç ve Serhat Tutumluer paylaşıyor.

1930'lu yıllarda Zonguldak'ta geçen filmde, çirkin bir kadın olan Seniha'yla, mühendis ağabeyi Halit'le evli, güzel ve alımlı yengesi Mükerrem'in mücadelesi konu alınıyor.

Aşk Geliyorum Demez
Yönetmen koltuğunda Murat Şeker'in oturduğu, romantik komedi filmi Aşk Geliyorum Demez'de başrolleri Bergüzar Korel, Tolgahan Sayışman, Zeki Alasya, Altan Gördüm ve Altan Erkekli paylaşıyor.

Mahmutpaşa'daki bir handa geçen filmde, handaki esnaflardan İsmail'in yakışıklı oğlu Ali'yle, alışveriş merkezi yapmak üzere hanı satın alan müteahhit Erdoğan'ın yardımsever kızı Gözde'nin ilişkileri ele alınıyor.

Mezuniyet
Doğa Can Anafarta'nın yazıp yönettiği Mezuniyet'te İlker Ayrık, Aykut Oray, Haldun Boysan, Gül Gölge Saygı ve Billur Kalkavan rol alıyor.

Filmde mezuniyetlerine bir sene kala, en yakın arkadaşları Polat'ın intiharıyla sarsılan bir grup liseli gencin başından geçenler işleniyor.

İncir Çekirdeği
Senaryosu ve yönetimi Selda Çiçek'e ait İncir Çekirdeği'nde Özgü Namal, Derya Durmaz, Sevinç Erol, Nalan Başaran ve Veysel Diker oynuyor.

Bir mayına basarak hayatını kaybeden sevgillilerin hikayesi ekseninde gelişen filmde, gittikleri piknikte birbirinden etkilenen Heda ve Celil'le, kız kardeşi Delal'in yaşadıkları konu ediliyor. 

TRT Haber

http://www.trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=93430be4-ac06-49d6-9ac4-f01d22dce9ac

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.