Eklenme Tarihi: 13.08.2009 21:45
Facebook'ta paylaş
0

ANKARA BAROSU KISA FİLM YARIŞMASI KATILIM İÇİN SON GÜN: 30 EYLÜL 2009

Filmler en geç 30 EYLÜL (ÇARŞAMBA) 2009 günü mesai bitimine kadar elden veya taahhütlü posta ile Ankara Barosu Sinema Kulübü, Ankara Barosu Eğitim Merkezi, Ihlamur Sokak No:l Yenişehir Ankara adresine teslim edilecektir.

Ankara Barosu Kısa Film Yarışmasının konusu, "SU VE YAŞAM HAKKI" olarak belirlenmiştir.

2.AMAÇ
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen kısa film yarışmasının amacı, sanat, hukuk ve toplumsal mücadele yakınlaşmasına hizmet etmek ve bu birlikteliği toplumsal belleği güçlendirmenin sanatsal yollarından sinema ile gerçekleştirmektir. Bu amaçla "SU VE YAŞAM HAKKI" bu yılki yarışmanın konusu olarak seçilmiştir.

Söz konusu kısa film yarışması ile suyun canlı yaşamındaki öneminin vurgulanması ve bu amaçla kamuoyu duyarlılığının yaratılabilmesi; "sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşam hakkı, herkes için temiz, erişilebilir ve ücretsiz su hakkı, Dünya'da ve Türkiye'de su hakkı mücadeleleri, hidroelektrik santraller, madencilik faaliyetleri ve suyun kullanımı, kırsal ve kentsel su kullanımı, suyun ticarileştirilmesi" başlıkları da dâhil benzer konularda gönderilecek filmler ile su ve yaşam hakkı bağlamında kamusal farkındalık yaratılması hedeflenmektedir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.