Eklenme Tarihi: 27.06.2009 13:37
Facebook'ta paylaş
0

'İzmir’i belirli konularda onaylamak güzel ama gerektiğinde de eleştirmek lazım.'

EGİAD Yarın Dergisi son sayısında Yarın Dergisi’nin yayın kurulu üyesi Pervin Mısırlıoğlu Erkilet ile iş hayatındaki tecrübeleri, medyanın gelişimi, İzmir’in geldiği nokta ve STK’ların nasıl bir çalışma programı izlemesi gerektiği konusunda sohbete yer verdi. 

***

Farklı sektörlerde kendini kanıtlamış bir iş kadını Pervin Mısırlıoğlu Erkilet… Tekstil, turizm, TV programcılığı, yayıncılık, ressamlık… Ama aslında kelimenin tam anlamıyla bir seyyah…

İşi gereği dünyanın farklı yerlerini geziyor, görüyor ve bu gördüklerini yazılarıyla paylaşmayı seviyor. EGİAD’ın ilk kadın üyeleri arasında yer alan ve uzun yıllar Dış İlişkiler Komisyonu’nda etkin olarak görev yapan Pervin Mısırlıoğlu Erkilet, son dönemde ise internet medyasının gelişmesi konusundaki çalışmalara yoğunlaştı. Erkilet, İzmir’in bugün geldiği noktayı “İzmir göç alıyor ama buranın bir sentez olduğunu görmemiz lazım. Mozaik yapımızı korumalıyız ve bu değerleri ayakta tutmalıyız. Üretilen efsaneleri bir kenara atıp, kibirden uzak bir çalışma yapılmalı” diyor.

Günlerinin İstanbul-İzmir hattında dolu dolu yaşayan Yarın Dergisi’nin yayın kurulu üyesi Pervin Mısırlıoğlu Erkilet ile iş hayatındaki tecrübeleri, medyanın gelişimi, İzmir’in geldiği nokta ve STK’ların nasıl bir çalışma programı izlemesi gerektiği konusunda sohbet ettik.

Söyleşinin tümüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:


http://www.izmirizmir.net/bilesenler/haberler/haber.php?haber_no=2606


 

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.