Kuşaklar Buluşması
Kuşaklar Buluşması
Eklenme Tarihi: 18.06.2013 22:07
Facebook'ta paylaş
0

Dün İzmir'de GENEL GREV ve Miting yapılırken Fuar Gençlik Tİyatrosunda KUSAKLAR BULUŞUYOR -1 gerçekleşti. 1960'lar sonrasında İzmir ve çevresinde EMEK,DEMOKRASİ ve SOSYALİZM mücadelesine değişik konumlardan katılmış, katkıları unutulmayan çok değerli 5 mücadele insanına plaket verilerek teşekkür edildi, onurlandırıldı.

Plaket töreninde duygusal anlar da yaşandı. Etkinliğimize İzmir Milletvekili Alaaddin Yüksel, Dikili Bel.Başk. Osman Özgüven, Bornova Bel.Başk. Kamil Sındır, Eski Aliağa Bel. Başk. ve eski Milletvekili Hakkı Ülkü katıldı. Ayrıca toplantımızda mücadele arkadaşları Hamit Ay, Cavit Kürnek, Mücella Sındır, Abdullah Bolulu, Mutahhar Benci, Prof Dr.Türkan - Orhan Süren, Ergun Elgin, Saadettin Uçkun, Turhan Tuna, Mehmet Çavuş, Nevcihan-Ayfer Erdine, Sami Alptekin, Fahrettin Cetin gibi büyüklerimiz de vardı.

Coskulu gecen Törenden sonra İzmir Sanat Bahçesinde hem dünden hem bugün yaşadığımız Taksim Gezi Parkı Direnişini kapsayan koyu sohbetlerin yapıldığı güzel bir kokteyl gerçekleşti.

Onbeşler Birlik Dayanışma Bilim ve Kültür Dernegi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Kuşaklar Buluşuyor-1 törenimizde önce eski arkadaşlarımızı bulmak için bize katkı koyan, yönlendiren Cemal Kıral, Savas Al, Sami Alptekin, Recai Atalay; daha sonra yapılan teknik çalışmalarda başta Fergül Yücel, Sami Akalın, Bilgehan Oguz, Kezban Ustabaş ayrıca belgeseli gerçekleştirdiğimiz Paradoks Yapım'a diger plaket, afiş ve davetiye gibi işleri özveriyle gerçekleştiren İsmet Aktaş'a, ayrıca bize her aşamada yardım yapan tüm arkadaşlarımıza ve kurumlara, katılan tüm dostlarımıza, arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

Talat Özmen

Demokrasi Dostluk Dayanışma Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

(Törenle ilgili fotoğrafları aşağıdaki linke basarak görebilirsiniz) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=426967934068601&set=a.426967714068623.1073741875.100002661943552&type=1&theater

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.