Şiddete, tecavüze, adaletsizliğe HAYIR!
Şiddete, tecavüze, adaletsizliğe HAYIR!
Eklenme Tarihi: 04.10.2012 15:01
Facebook'ta paylaş
0

İZÇEV+YENİKAPI TİYATROSU+VEJETARYEN DERNEĞİ+KARŞI BİSİKLET

4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü'nde, hayvan dostlarımızın sömürülüp öldürüldüğü, zulüm gördüğü, birer meta olarak kullanıldığı sisteme karşı ses çıkarmak için ve başka bir dünyanın mümkün olduğunu haykırmak,hayvanların yaşam hakkının önemiyle ilgili olarak farkındalık uyandırmak için biraraya geliyoruz.

O gün hepbirlikte;

Çıkması planlanan 'ölüm yasası'na karşı; Hayvanların kesilip, yiyecek olarak insana sunulmalarına, Labaratuvarda denek olarak kullanılmalarına, Kürkü için avlanmalarına, Sirklerde eğlence adı altına işkencelere maruz bırakılmalarına, Yunusların dar havuzlarda tutsak edilmesine, Balıkların Çiftliklerde hapsedilmesine KARŞI TEK SES olalım.!

Şiddete, tecavüze, adaletsizliğe HAYIR!

Türcülükten, cinsiyetçilikten, ırkçılıktan arınmış bir dünya arayışındayız. İnsan, hayvan ve tüm gezegen için özgürlük,adalet, eşitlik istiyoruz!

Bize el verin bize renk verin, sesimize ses katın...


PROGRAM:

Yürüyüşümüzden önce 15.30 ile 17.30 arası Yakın Kitabevi önünde oturma eylemimize başlayacağız.

17.30-18.00 arası Yakın kitabevinin önünde başlayarak yürüyeceğiz.

18.30-19-30 arası Konak-Taksav'da Hayvan Hakları,Vejetaryenizm,Ekoloji,Ankara eylemi,Ölüm yasası üzerine söyleşi gerçekleştireceğiz.


TAKSAV: ''Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf TAKSAV'ın yeri Konak'ta. Kemeraltı girişine geliniz, Yapı Kredi Bankası'nın yanından devam ediniz. Sağda hemen bir pasaj dikkatinizi çekecek. İçerisinde Konak sinemasının da bulunduğu o pasaja giriniz. Pasajın arka tarafı -çıkışı- vakfın önüne denk geliyor.''

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.