Erciş Van - Göl Diyarı Fotoğraf Sergisi
Erciş Van - Göl Diyarı Fotoğraf Sergisi
Eklenme Tarihi: 26.11.2011 15:38
Facebook'ta paylaş
0

T0020 - 50x64 cm. (250 TL) Abdulselam Elçi, Balıkbendi'nde İnci Kefalı'nın üreme zamanı nehir içlerine çekilmek için gösterdiği çabayı harika biçimde fotoğraflamış. Prof. Dr. Mustafa Sarı'nın başını çektiği Doğa Gözcüleri Derneği bu balığın erken avlanmaması için çok çalıştı. O sayede İnci Kefalı her yıl Erciş'teki bu deli dansını sürdürebiliyor. Ayrıca artan nüfusa ve ihtiyaçlara rağmen balık üreme sonrası normal zamanlarda tutulduğunda herkese yetiyor.

Abdulselam Elçi kendisisni şöyle anlatıyor: "1977 Diyadin doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Erciş’te, yüksek öğrenimimi de Uludağ Üniversitesi Eğitim Fak. Sınıf Öğretmenliğinde tamamladım. 2002 yılında Erciş’te öğretmenliğe başladım. Şu anda Ercişli Emrah İ.Ö.O. ‘da müdür yardımcısıyım. Bir yıldan fazla zamandır Kaymakamlık proje ve koordinasyon şefi olarak görevlendirildim. Yaklaşık 12 yıldır fotoğrafçılıkla uğraşıyorum. Evliyim iki kızım var"
Erciş Eğitimciler Derneği yöneticilerinden olan Abdulselam Elçi, Göl Diyarı'nın iyi fotoğrafçılarındandır.


UZAKTA OLUP FOTOĞRAF SATIN ALARAK DESTEK OLMAK İSTEYEN DOSTLAR İÇİN BİLGİ:

Bu sergiden alacağınız fotoğraflarla, yörede sıkıntıya düşmüş özellikle fotoğraf sanatçılarına destek olabilirsiniz.

Fotoğraflar, 50x70, 40x55 vb. ebatlarda, 3mm.lik foreksle, duvara tablo gibi asılmaya uygun hale getirilmiş, çizilmeye karşı parlak lamine edilmiştir. Fotoğrafın orijinali, burada göründüğü gibi değildir. Parlak, net ve canlı renklerle basılmıştır.

Uzaklarda olup, sergilere gelemeyen ama bu yardım projesine destek olmak isteyen dostlarımız şu süreci izleyebilir:

1. Aşağıdaki kısa yolda görülebilecek tüm fotoğrafları sakince dolaşıp onların sizi etkilemesine izin veriniz;

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150384758873089.358447.781128088&type=32.

2. Fotoğrafların bilgi kısmında tablo numarası (T0001 gibi...), ebat bilgisi ve fiyatı yazılıdır. Sanal sergimizi gezerken, beğendiğiniz fotoğrafların tablo numarasını lütfen bir kenara kaydediniz.

3. Beğendikleriniz ile olanaklarınız arasında kendi dengenizi kurduktan sonra aşağıdaki hesap numarasına sipariş vereceğiniz fotoğrafların toplam tutarını yatırınız. Yatırıldığına dair banka dekontunu da imisirlio@gmail.com adresine iletiniz.

İş Bankası - Altıyol Şubesi
İlhami Mısırlıoğlu
Hesap NO: (1077) 0503474

4. 1000 TL'yi aşan isteklere bir küçük boy tablo hediye edileceğinden böylesi durumlar için tablo seçiminizi de yapınız.

5. Seçtiğiniz tabloların numarasını imisirlio@gmail.com adresine iletmelisiniz ki bize vereceğiniz adrese onları güvenli biçimde teslim edebilelim. Yurt dışına gönderilecek siparişlerde 7-10 günde, yurt içine ise 5-7 günde teslimat yapılacaktır.

6. Bize ileteceğiniz e-postaya, size ulaşabilmemiz için gereken telefon numaralarını ve teslimat adresinizi yazmayı unutmayın.

7. Tablo satışından elde edilen gelirin nasıl kullanıldığına dair mutlaka sizi bilgilendireceğiz.

8. Bu projede bana destek veren Yake Jeans, Eganis Danışmanlık, PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, www.ercisnet.com, www.izmirizmir.net ve İZDİM'e; ayrıca süreçte ilgisini esirgemeyen, acımıza merhem olan tüm arkadaşlarıma, dostlarıma da teşekkür ederim.

Size bu konuda tek diyebileceğim şey, birisine güvenmenizdir. Bu hepimize iyi gelecektir.

Şimdi dayanışma zamanı... Hala geç değil...

Sevgilerimle.

İlhami Mısırlıoğlu


 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.