2 Şubat 2011, İzmir
2 Şubat 2011, İzmir
Eklenme Tarihi: 03.02.2011 02:10
Facebook'ta paylaş
0

MISIR HALKININ AYAKLANMASINA İZMİR'DEN DESTEK

Mısır'da yaşanan ayaklanmaya bugün (02.02.2011) bir destek de İzmir'den geldi. İzmir Platformunun düzenlediği basın açıklaması saat 12:00'da eski Sümerbank önünde yapıldı.

Basın açıklamasında, Tunus ve Mısır'daki ayaklanma sebepleri arasında ülke yönetiminin kendi halkına, inancına ve değerlerine yabancılaşması gösterildi. Mazlum-Der Üyesi Mehmet Hanefi yaptığı açıklamada, İslam dünyasının en önemli ülkeleri arasında yer alan Mısır'ın Hüsnü Mübarek yönetiminden kurtulması gerektiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek yönetimi ne yaparsa yapsın Mısır halkının bu haklı mücadelesinde mutlaka galip geleceğini anlatan Hanefi: "Hiçbir zulüm ilelebet devam etmeyecektir. Mısır'da 30 yıldan beri devam eden Hüsnü Mübarek zulmünden artık kurtulma gereğini anlayan Mısırlı kardeşlerimiz, bu mücadelelerini sürdürmelidirler."

Basın açıklamasına katılanların "Mısır ve Tunus halkının mücadelesini destekliyoruz, Diktatörülüğe karşı Mısır halkını destekliyoruz" yazılı pankartlar ile Hüsnü Mübarek'i simgeleyen karikatürler taşıdığı dikkat çekti. Basın açıklaması olaysız sona erdi.


Sinan Canbay


 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.