Bornova'da vahşice öldürülen kedicik-7 Ekim 2010
Bornova'da vahşice öldürülen kedicik-7 Ekim 2010
Eklenme Tarihi: 12.10.2010 08:53
Facebook'ta paylaş
0

İzmir Bornova'da bir caninin başını ezerek öldürdüğü kediciğe ait video resimleri ve haberi ektedir.

Haberi okumak için tıklayın


Önceki gece İzmir'in Bornova ilçesinde bir büfecinin baktığı kediyi kafasına basarak canice öldüren ve bütün Türkiye'yi ayağa kaldıran 21 yaşındaki şahıs, Bornova Asayiş Ekipleri tarafından yürütülen çalışma sonucu yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinden beri Tunceli nüfusuna kayıtlı olan ve Ege Üniversitesi'nde okuyan Ufuk Günaydın (21) isimli gencin evinin önünde bekleyen polis, genci evine geldiği sırada kıskıvrak yakaladı. Polis otosunun içinde olayla ilgili konuşan Ufuk Günaydın, o gece çok alkollü ve ne yaptığını bilemez durumda olduğunu söyledi. Ayrıca, öldürdüğü kedinin pitbull cinsi köpeğine saldırdığını iddia eden Ufuk Günaydın, bu yüzden kedinin saldırgan halinden etkilendiğini söyledi.

1 yıldır öldürülen kediye baktığını ifade eden büfeci Emre Baran ise yaşadıkları olaydan son derece üzüntülü olduğunu söyledi. Sabah dükkanını açmak için geldiğinde yerde kan izini gördüğünü ve hemen kamera kayıtlarına baktıklarını belirten Baran, "Gördüğümüz manzara karşısında şaşkına döndük. Zaten kedimiz çok yaşlıydı. Daha önce bir araba çarpmıştı ve dişleri yoktu. Biz de ona sahip çıkmıştık. Her gün yemeğini verir yanımızda barınmasını sağlardık. Bunu yapan bir insan olamaz. Bir hayvana bunu yapan insana neler yapar" dedi.

HUKUKİ OLARAK CEZASI YOK...

Çevredeki vatandaşların tepkisiyle karşılaşan Ufuk Günaydın, pitbull köpeği ve arkadaşıyla birlikte polis otosuna bindirilerek Bornova Merkez Amirliği'ne götürüldü. Türk Ceza Kanunu'na göre yapılan hareketin suç karşılığı olmaması nedeniyle olaya Kaymakam'ın olaya el atacağı öğrenildi.


11.10.2010

(Kaynak: Dohayder ve Kent Haber)





















 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.