İzmirizmir.Net 3 Yaşında!
İzmirizmir.Net 3 Yaşında!
Eklenme Tarihi: 01.04.2010 03:25
Facebook'ta paylaş
0

İZMİRİZMİR.NET, DOSTLARIYLA 3.YAŞINI KUTLADI

İzmirizmir.net Haber Portalı, 16. Mart’ta İstanbul ve İzmir’den pek çok seçkin konuğu ile Rosemary Brasserie’de bir araya gelerek 3. yaşını kutladı.

-----

İzmirizmir.net 3. yaşını yazarları, üyeleri, dostları, basın mensupları ile birlikte, Balçova Ege Park alışveriş merkezinde yeni açılan Rosemary Brasserie’de kutladı.

İzmirizmir.net’in Editörü Pervin Mısırlıoğlu E., İstanbul’dan katılan Yayın Danışmanı İlhami Mısırlıoğlu ve Haber Müdürü Hürriyet Mısırlıoğlu’nun ev sahipliğinde sıcak, samimi bir atmosferde gerçekleştirilen kutlamada, sadece sanal ortamda tanışan bazı yazarlar, üyeler de nihayet bir araya gelmenin, tanışmanın keyfini çıkardılar.

Gecede Pervin Mısırlıoğlu E. ve İlhami Mısırlıoğlu 3. yaşa ilişkin kısa birer konuşma yaptılar. Pervin Mısırlıoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Zor günlerin başlangıcı kabul ettiğimiz Hrant Dink cinayeti ile aynı günlere denk gelen kuruluşumuzun hüzünlü bir tarihi var.

Ancak aynı zamanda 2007 Şubat ayı, hepimizin, ülkemizin sorunlarına ve yaşananlara ilişkin gündemin dışında kalmamamızın, üzerimize düşen sorumluluğu hissetmenin önemi konusunda bilincimizin arttığı tarihler.

İzmirizmir.net ısrarlı bir yerellik ifadesi içeriyor. Ancak yazarlarımız, üyelerimiz ve okuyucularımız Türkiye ve dünyanın her tarafından bizlerle.
Üye sayımız şimdilik 1377 olsa da, izleyicimiz her geçen gün artıyor.

Yerel sınırlarımız evrensel değerlerle gelişiyor, anlam buluyor. Irkçı, faşist, bölücü, ayrımcı olunmadığı, demokratik platformda buluşulduğu sürece her görüş ve siyasi tavrın kendini ifade edebildiği bir sanal medya olmasını istedik portalımızın.

Bir yandan da İzmir’in gerçek misyonuna yaraşır hoşgörülü, modern ve seçici tarzının önderliğini de vurgulamak istedik.

İzmir’in şehir olarak da, kültürel ve edebi anlamda da kendine ait zengin değerlerini tartışabileceği, barış ve kardeşlik ilkesini reel anlamda uygulayabileceği bir dünya sunmayı önemsedik.

Bu misyonla çıktığımız yolda 3. yılımızı tamamladık. Bundan sonra da aynı özgün çizgimizi korumaya devam edeceğiz.

Bizleri özverili katkılarıyla bugünlere getiren, profesyonelce bir yaklaşımla izmirizmir.net’i sahiplenen arkadaşlarımıza, dostlarımıza, gazeteci dostlarımıza, ismini andığımız, anamadığımız herkese çok teşekkür ediyoruz.

Sitemizi her gün izleyenlere, çevresine duyuranlara da teşekkürler.

Daha güzel ve kaliteli bir İzmirizmir.net için, yolumuz açık olsun.”

Pervin Mısırlıoğlu E.’nin ardından konuşan Yayın Danışmanı İlhami Mısırlıoğlu;

“İzmirizmir.net’in başından beri ortaya koyduğu kesin demokratik tavrı yüzünden hem taşa tutulduklarını hem destek gördüklerini söyledi. Ancak İzmir’deki son taşlama operasyonuna karşı belirledikleri “DemokratikTavır Manifestosu” ile “İzmir taşist de, faşist de değildir!” diyerek sınırlarının demokrasinin sınırları olduğunun altını çizdiklerini kaydetti. Mısırlıoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Sanal dünyanın gerçekliğini, ciddi etkileşimlerini ortaya çıkardık. Bugün İzmir’den yola çıkan portalımızın dünyanın pek çok yerinde gözü, kulağı var.

Yakınlarda kaybettiğimiz değerli insan Şakir Eczacıbaşı, bir taş üstünde İngilizce olarak yazılmış bir cümleyi kendisine hayat felsefesi olarak almış. Biz de hep o fikri hissettik, o fikirle beslendik; “İnsanlık, uluslardan daha önemlidir”. Biz de insanın devletten, milletten daha önemli olduğunu, her tür eziyet ve hoşgörüsüzlükten uzak olması gerektiğinin altını çiziyoruz.”

Gecenin sonuna doğru kesilen 3.yaş pastasından sonra davetliler en kısa zamanda tekrar bir araya gelmek üzere sözleşerek ayrıldılar.

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.