İzmirizmir.Net 3 Yaşında!
İzmirizmir.Net 3 Yaşında!
Eklenme Tarihi: 01.04.2010 03:19
Facebook'ta paylaş
0

Fotoğraftakiler: Arif Ali Cangı, Ertuğrul Barka, İpek Sevgin, Pervin Mısırlıoğlu E., Emin Yeğinboy, Muammer Sakaryalı, İlhami Mısırlıoğlu

***

İzmirizmir. Net’in Doğum Günü - Arif Ali Cangı

İzmirizmir.Net’in 3. yaşını doldurması nedeniyle bir araya geldik. Buluşmamız sanal olan tanışıklığımızı sahici yaptı, umutlandık, mutlandık. İnsana dair, kente dair, doğaya dair, yaşama dair yarattıkları için, Pervin Mısırlıoğlu’na, İlhami Mısırlıoğlu’na, Adalet’in ikiz kardeşi Hürriyet Mısırlıoğlu’na ve tüm İzmirizmir.Net ailesine teşekkürler.

İzmirizmir.Net’in dördüncü yaşında, biz de insana, kente, özgürlüğe, eşitliğe, adalete, vicdana, kısacası yaşama dair yazmayı sürdüreceğiz.

***

Sevgili Ailem;

İzmirizmir.net doğum gününde "Tüm kalbimle" yanınızda olduğumu biliyorsunuz değilmi??

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum :)


Ayşegül Yeşilnil

***

İzmirizmir.net in birinci yıl dönümü anısına "bir yılda beş yaş birden büyüyen çocuk" ifadelerini kullanmıştım sanırım. Şimdi üçüncü yıl dönümü. Bu çocuk gittikçe kat be kat büyüyor. Gündem yaratacak başlık ve konularla ilgileniyor. Birikimini yansıtıyor. Herkes de elinden geleni yapıyor. Bu işler böyle, sabırla, azimle, birikimle başarıya ulaşıyor. Mısırlıoğlu kardeşlere sonsuz sevgi ve saygılarımla. Çünkü ilerici adımları atmasını bildiler ve ortak bir dili nasıl kullanmaları gerektiğini herkese iyi gösterdiler.

Sevgiler,
İsmet Tunç

***

İlhami, Pervin ve Hürriyet Mısırlıoğlu kardeşler..

İlginç değil mi üç kardeşin kurduğu bir portal ya da sanal dergi diyelim.

İsterseniz ciddiye almayabilirsiniz onları. Kendim çalar, kendim oynar, kardeşim alkışlar, abim kıskanır, babam kızar, annem sever olsun bu işin adı. Mesela yani..

Üç kafadar yola çıksa, filanca partinin temsilcileri, falanca aktivist ekibin bir komitesi veya bir aile şirketi kurulsa ya da big brothers filan olsa,olurdu yani. Olup duruyor zaten..

Ama bu çocuklar anadan babadan sahici kardeş.Onların yaptığı bambaşka birşey; Aralarındaki o en samimi halkayı dalga dalga büyütmek, herkese sunmak. Hem ayrımsız, hem de hiç sakınmasız. Ve de en cömert, en rezervsiz haliyle, bahçede top oynar gibi sevmek herkesi. Diplomasi yapmadan, sözünü sakınmadan, şımartmaktan, yanlış anlaşılmaktan korkmadan. Yok böyle dertleri onların. En iyi bildikleri şey sevmek, güvenmek, desteklemek ve onu gerçekleştirmek.

Eleştirmek, kötülemek çok kolaydır biliriz. Başkasında kusur bulmak, burun kıvırmak da aynı soydandır. Sevgili İlhami, Pervin ve Hürkush zorun yolcuları. Kanadı kırık kuşu, en silik ışığı, belli belirsiz ümitleri büyütmek peşinde onlar. İzmirizmir.net bana göre içtenliğin portalı ve unutmadan eklemeliyim, kardeşliğin!


Nina Bencoya


***

IZMIRIN YARISI SEN 3 YASINDA.........
VE BEN , BEN DE ORDAYDIM ASLINDA.
BAKSANA, HEM DE BENDEN 2 TANE.
NICE YASLARA DAHA DA BÜYÜYEREK.
TÜM EMEGI GECENLERIN KALEMINE GÜC.........


KEYİFE

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.