Mehmet Coral/Şenocak Kitabevi-imza günü
Mehmet Coral/Şenocak Kitabevi-imza günü
Eklenme Tarihi: 11.10.2009 01:03
Facebook'ta paylaş
0

2 Ekim 2009

 

Yorumlar
17 Ekim 2009 02:35

dogan

Haklısınız Hürriyet hanım ve çok mahcup oldum
Geriye doğru taramamda siz haklı çıktınız.
Daha önce dediğim gibi Alaçatıya yeniden yerleşmeyi tamamlamak üzereyim.
Son işler kaldı.
Her şey bitip, evimi kurduğumda Coral bey başta olmak üzere, sizi, Ceylan, müzeyyen, Rezzan hanımları, Doğan beyi ve yine güzel bir vurguyla belirttiğiniz gibi, edebiyatın , Alaçatıda Aşkın bir araya getirdiği insanları mütevazi evimde bir araya getirmek isterim. 
Pastırmalı kuru fasulye ve mebzul miktarda turşu. Diyette olan gelmesin!
Doğan
17 Ekim 2009 02:06

ceylan


Belki de bizi birbirimize siz bağladınız, Hürriyet hanım. Belki de isminizin açılımında özgürlüğün tılsımı var. Sizin aracılığınızla spontane bir sevgi kuşağı oluşturduk. Ve bu kuşağın gönüllerimize sarılmasına siz neden oldunuz. Belki de bu sizin karmik misyonunuzdu. Bu nedenle hamisi sizsiniz. 

Düşündükçe bütün bunlara bir romanın, ve onun kurgusunda gelişen kişiliklerin neden olduğunu, bize hoşumuza gitmeyen günlük yaşantılarımızda bir sığınak sağladığını düşünüyorum. 

İmbat Egeli belki de geçmiş yaşamımdı. Belki de bugün hala onu yaşıyorum, veya hayat özlemim o, ama onu gün yüzüne çıkaramıyorum. Yaptığı işi seven, büyük başarılar kazanan, para içinde yüzen, ama çevresindeki yapaylığı sevmeyen Ceylan olarak yaşamaya devam ediyorum.

Sizin sanal sitenizin bize, izlerlerinize kattığı bu bence. Bir nevi psikanaliz yöntemi. 

"Ben kimim?", "Hayatta sevilebilir ne var?", "Nereye gidiyoruz?", "Hayat diye elimize teslim edilmiş şeyi nasıl kullanıyoruz?" Bunları sorgulamamıza neden oluyorsunuz ve belki de farkında değilsiniz ama, büyük bir iş yapıyorsunuz.

Sizi sevdiğim yazarla gördüğüm fotoğrafta, size gıpta etmem, belki de onun sevgisini kazanmış olduğunuzu kıskanmış olduğumdan geliyordur. Belki de o karede ben olmak isterdim. Ve işte bu yüzden sizi seviyorum ve bu ortamda sizinle tartışarak kendi ruh boşluklarımı doldurmak istiyorum. Belki de insanlar hacmen birbirleriyle karşılaşmadığında daha güçlü dostluklar kurabilir..

Çok güzelsiniz, sevgili Hürriyet ve sanal ortamda aşık olduğum adama da en çok sizi layık görüyorum. Ne olur aşkı deneyin ve beni aranıza almayı unutmayın...

Ceylan 

16 Ekim 2009 23:30

hurkus

Sevgili arkadaşlar, güzel sözleriniz için teşekkürler. 
Sizler birbirinizi tanıyor musunuz, yoksa Mehmet Coral adı büyülü bir sözcük de Mehmet beyle ilgili bir haber-foto olduğu zaman sitede varlığınız bir anda hissediliyor. :))
Doğan bey, bize haksızlık etmişsiniz doğrusu!.. Mehmet beyin imza gününü 1 hafta boyunca ana sayfada göbekte kocaman bir afişle duyurduk. Buradan şöyle bir sonuç çıkarmak mümkün; izmirizmir.net sizin vazgeçilmezlerinizden olamamış henüz. Bunun için de siz değil, biz yetersiz davranmış olabiliriz ancak. 
Peki, duyurusunu ayrıca yapacağız ama ben size yani CORAL tutkunlarına buradan güzel bir haber veriyorum: Mehmet bey önümüzdeki günlerde İzmir'de olacak yine!..
Ceylan hanım, bakın bir araya gelmek için bir neden yaratırız demiştim ama kader ağlarını örmüş ve bizler için güzel bir neden yaratıvermiş.
Sevgili Mehmet Coral'ın ne zaman ve ne için İzmir'de olacağını öğrenmek istiyorsanız izmirizmir.net'i daha dikkatli takip etmenizi öneririm.
Sevgilerimle,
Hürriyet
16 Ekim 2009 17:31

rezzan

Bence de öyle
16 Ekim 2009 17:25

dogan

Selamlar Hurriyet hanım;
Bize böyle etkinlikleri pek duyurmuyorsunuz.
Ceylan hanım haklı. Pek güzel çıkmışsınız..
13 Ekim 2009 16:22

ceylan

Keşke rastlaşsaydık. Biraz kadın kadına çitlenirdik
Belki size matchmaker lık yapardım. Valla pek yakıştırdım ikinizi birbirinize:))))))

Bu arada ben Coral'ın orada bulduğum bütün kitaplarını aldım. Olmayanları da akşam eve döndüğümde internetten sipariş ettim. Şu anda da "Tımarhane Adası" nı bitirdim. Sulu sepken yağdım gine. Garip bir çekiciliği var Coral'ın kaleminin. Sizde farkındamısınız? İnsanı yaşamından alıp, yarattığı dünyanın içine çekiyor..
O çağa, kişiliklere.. Sinema şeridi gibi görüyorum anlattıklarını.

Görüşmek üzere
Ceylan
13 Ekim 2009 12:59

hurkus

Merhaba Ceylan hanım :))
Ben epey kaldım sanırım Mehmet beyin yanında. 
Genel olarak sohbet ettik, İstanbul'dan ortak dostlarımız olduğunu gördük.
Ama sizden de çok söz ettik. Sizin kitabı ne kadar çok sevdiğinizden, heyecanınızdan...
Şenocak Kitabevi'nin cafesinde ben oturamadım zira başka işlerim de vardı. Ama keşke biraz daha kalsaydım da sizinle tanışsaydım. Üzüldüm şimdi.
Ama bu ay bitmeden inşallah bir araya gelmek için bir neden yaratırız.
Sevgilerimle,
Hürriyet
13 Ekim 2009 12:10

ceylan

Ay ikiniz pek şekersiniz...
Ben geldiğimde siz gideli 10 dakika olmuş.
Dükkanın önünde oturmuş çay içiyorlardı.
Ben de katıldım muhabbetlerine.
Eee siz neler konuştunuz, yazacakmısınız?
Ceylan

Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.