Yıldız Sargın'a son tören
Yıldız Sargın'a son tören
Eklenme Tarihi: 09.10.2009 00:40
Facebook'ta paylaş
0

7 Ekim 2009’da aramızdan ayrılan Yıldız Baştımar Sargın dün Kızıltoprak Zühtüpaşa Camiinden sonra Kuzguncuk Nakkaştepe Kabristanı’na defnedildi. 

Yıldız Sargın Türkiye İşçi Partisi Genel Sekreteri ve TBKP Genel Başkanı Nihat Sargın’ın eşi, geleneksel Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreterlerinden Zeki Baştımar’ın amcasının kızı ve aynı TKP’nin yasal gençlik örgütü İlerici Gençler Birliği Davası hükümlülerinden Dündar Baştımar’ın kızkardeşiydi. 

Cenaze töreninde eşi Dr. Nihat Sargın ile kardeşleri Dündar ve Yıldırım Baştımar’dan başka, Rasih Nuri İleri, emektar sendikacılardan Bekir Yenigün, Suat Şükrü Kundakçı, Mehmet Karaca, TİP eski genel başkanlarından Av. Mehmet Ali Aslan, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, TİP çizgisindeki Genç Öncü’nün Genel Başkanı Abdurrahman Atalay, Erden Akbulut (TÜSTAV), eski TKP ve TBKP genel sekreteri Nabi Yağcı, Prof. Cevat Çapan, Prof. Ercan Eyüboğlu, Mustafa Atalay, Osman Saffet Arolat, Yalçın Yusufoğlu, Attila Aytemur, Umur Coşkun, Cihan Şenoğuz, Hüseyin Hasançebi, Av. Hüseyin Aydın, Mehmet Atay gibi çok sayıda sosyalist katıldı. 


Sesonline.net

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.