Gaziemir'in şefkatli küçük elleri

08 Aralık 2012 10:49  

 

Gaziemir'in şefkatli küçük elleri

Gaziemir Nevvar Salih İşgören Ortaokulu’nun 4. sınıf öğrencilerinden bir kısmı aralarında topladıkları paraları, sokak kedilerine kuru mama alması için Hürriyet teyzelerine teslim ettiler. (Fotoğraflar için tıklayın)

Öğretmen Kadri Nushi Kılıç’ın öğrencileri dün sabah, hayvan dostu olan ve yaşadığı yerde pek çok sokak kedisine bakan İzmirizmir.Net'in Haber ve Yazı İşleri Editörü Hürriyet Mısırlıoğlu ile tanıştılar. Harçlıklarından ayırarak topladıkları paraları, beslediği kedilere yiyecek almasına destek olması için dün sabah Hürriyet teyzelerine teslim ettiler. Tabi bu arada sokağın 4 ayaklı sakinleri ile tanışma ve kaynaşma fırsatı da buldular.

Nevvar Salih İşgören Ortaokulu’nda öğretmenlik yapan Kadri Nushi Kılıç, bir süre önce hayvanları beslerken gördüğü Hürriyet Mısırlıoğlu ile tanıştı. Kılıç, o sokakta oturan küçük çocukların neredeyse ilk kez Mısırlıoğlu sayesinde kedi ve köpeklerle tanışarak iletişim kurduklarını, onları sevmeyi, korumayı ve beslemeyi öğrendiklerini, üstelik kendi aralarında para toplayarak mama desteğinde bulunduklarını öğrendi. Ana sınıfı, ilkokul 1 ve 2. sınıf öğrencilerinin bu davranışından çok etkilenen Kılıç, bunu kendi sınıfındaki öğrencilerine anlatınca çocuklar da aralarında para toplayarak sokak hayvanlarının beslenmesine katkıda bulunmak istediler.

Mahallenin sakinlerine uzanan 22 şefkatli el

22 öğrenci tarafından toplanan 58 TL’nin ardından çocuklar hem Hürriyet teyzeleri hem beslediği kedilerle tanışmak hem de Gaziemir Belediyesi’nin kediler için yaptığı kulübe-beslenme ve su odağını görmek üzere randevulaştılar. Havanın yağmurlu olması nedeniyle birkaç gündür ertelenen buluşma nihayet 5 Aralık 2012 Çarşamba sabahı gerçekleşti. Sabah 09.30 gibi beslenme noktasına gelen çocukları kedilerin yanı sıra bir de mahallenin çok sevilen köpeği Linda bekliyordu.

Her yaştan insanın -özellikle çocukların-, kedilerin dostu Linda kendisini sevip okşamaya hazır bu kadar çok çocuğu aynı anda karşısında bulunca zevkten dört köşe olmuş, onların sarılıp okşamasını hiç ses çıkarmadan kabullenmişti.

Yağmurun yağmadığı ana denk gelen bu buluşmada çocuklar gönüllerince kedileri de sevdiler. Hürriyet teyzelerine sorular sordular, kedilerin isimlerini öğrendiler, bazıları ise hayvanlarla ilgili kendi yaşadıkları deneyimleri paylaştı. Bu güzel ve anlamlı buluşma çekilen fotoğraflarla da kalıcı hale geldi elbette.

Buluşmanın sonunda çocuklar aralarında topladıkları paraları öğretmenleri Kadri Nushi Kılıç aracılığı ile teslim ettikten sonra neşeyle okullarına geri döndüler.

Çocukluğunda herhangi bir hayvanı besleyen, okşayan, seven, onunla iletişim kuran bir insan, ömrünün sonuna kadar hayvan dostu olurmuş. Genel olarak tüm hayvanlara karşı "acımasız olan insan dünyasından" en azından 22 kişinin şimdiden eksildiğini görmek bile güzel ve umut verici.

Not: Hürriyet Mısırlıoğlu, yaşadığı yerdeki sokak hayvanlarını (kedi ağırlıklı) sabah ve akşam besliyor, onların tedavileri ve kısırlaştırılmaları için sürekli uğraş veriyor. Bunun için de Gaziemir Belediyesi Sokak Hayvanları Ünitesi’nin gönüllü hayvan korumacılığını üstlenmiş. Mısırlıoğlu’nun kişisel çabalarının yanı sıra çevredeki hayvan dostları da zaman zaman maddi destek veriyorlar.

İzmirizmir.Net

Son Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2012 13:35

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0