ForumAþk Doktoru  Yeni Konu 

SANATAÞK - Harika Külçür

29 Aralýk 2009

harika külçür

SANATAÞK

Aþk pek çoðumuza göre yapýp edemediklerimiz... ulaþamadýklarýmýz belki de... Yanýlsama diyenler oluyor onun için. Ancak sanmýyorum, bir yanýlgý deðil aþk. O an için derin bir duyuþla hissediliyorsa ve insaný diðer zamanlarýndan farklý kýlýyorsa, coþturuyorsa, güldürüyorsa, söyletiyorsa þarkýlarý baðýra baðýra ya da kahrediyorsa kederden, düþündürüyorsa saatler boyu "o ne ne yapýyor þu anda" diye, veyahut boþver caný cehenneme deyip yine dört gözle bekleniyorsa telefonun çalmasý aþýksýnýzdýr iþte tam o an.. .Baþka zamanlarýn sizi sýnav yapmasýna gerek yok. Geçici de olsa o an aþýksýnýz iþte. Gerisi lafý güzaf...

Sergei Trufanov”un Moldova isimli muhteþem keman solosunu dinliyorum þu an. Bir yandan bu yazýyý karalýyorum çalakalem... Bir yandan da daðlarda koþturuyorum dolu dizgin... Dörtnala yüreðim. Bütün hesaplarý geride býrakmýþ. Güneþe dönük yüzüm, arkamda býraktýðým koskoca bir dolunayla... Kim daha arkadaþ ya da aþýk sorgusu artýk kalktý yürürlükten. Laf kalabalýklarý, çekiþmeler gerilerde... Bir keman sesinde yok olabiliyorsa olanca hay huy, sanat adýna yapacak çok þeyimiz, üretecek, yazacak, çizecek çok yapýtýmýz olmasý gerek. Bütün iyimser duygularý önümüze seren tek üretim süreci sanat. Doðayý insan eliyle tekrar tekrar yalýnlayan yaþam örgüsü. Bir simya formülü belki... Yalnýzlýklara çekilmiþ adalardan yürekleri kalabalýk kýyýlara ulaþtýran.

"An"lar demiþtim ya yazýmýn baþýnda. Eðer küçük bir zaman dilimi de olsa hissedebiliyorsanýz bütün içtenliðinizle, siz aþýksýnýz, siz evrene karýþýksýnýz. Bu muhteþem döngü içinde duygu dünyamýzý derinleþtiren ve dillendiren, bize varoluþumuzu hissettiren SANAT hep yaþasýn…

Harika Külçür
Aralýk 2009
ÝZMÝR
Uyarý

Yorum yazabilmek için üye olmalý ve oturum açmalýsýnýz.

Eðer sitemize üye deðilseniz buraya týklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eðer üye iseniz oturum açmak için buraya týklayýn.

Bu tartýþmayý Facebook'ta paylaþabilirsiniz:
Facebook'ta paylaþ
0