AŞK

16 Mayıs 2018 10:56 / 2094 kez okundu!

 

 

Yeni kuşak artık edebiyata çok erken başlıyor, okuma yazmayı öğrenmesiyle birlikte :) En son ve en genç yazarımızı takdim ederiz...

 

*****

 

AŞK

 

Herkesin bahsettiği bir duygudur aşk. Biliyorum ama yine de bu konuyu ele almak istedim. Aşkı bilimsel olarak çikolata yediğiniz zamanki duyguya benzetiyorlar. Ben çikolata yediğim zaman rahatlıyorum. Çoğu kişi mutlu olur ama ben rahatlıyorum. Ben birini görüp rahatladığım zaman mı aşık olacağım? Hah. Buna gülerim. Belki de gülmem. O benim duygusal durumuma bağlı. Neyse konumuza geri dönelim. Ben çoğu kişiyi görünce rahatlarım. En yakın arkadaşımı, defterimi alan kişiyi, sınav kağıtlarımızı getiren öğretmeni... Liste uzar gider. Biliyorum, ruhsal bir rahatlama ve büyük ihtimalle karşı cinse karşı olan bir rahatlama.

Sürekli rahatlama yazıyorum. Siz de düşünün, çikolata yediğiniz zamanki duygunuzu benim rahatlamalarımın yerine koyup öyle okuyun. Devam edelim. Demek ki ben öyle ruhsal, kalpsel bir rahatlama hissetmediğime göre -aranızda öyle kişiler varsa- ben -ve siz- aşık değilim -değilsiniz. Bilimseli geçip ruhsala bakarsanız gazetelerde aşk doktorları oluyor, onlara gidin. Bu yazıyı okumaya devam etmeyin ama diğerleri okumaya devam etsin. Aşk -yine bilimsel olarak- sende olmayanı başkasında bulmandır.

Okuduğum bir kitapta kör bir erkek yürüyemeyen bir kıza aşık olmuştu. Birbirlerinin gözü, bacağı olmuşlardı. Kitabın sonunda ise beraber ölmüşlerdi. Tabii o yazarın aşk yorumu, gerçeğini bilemem.

Neyse sizi kitaplarla sıkmayayım.

Daha demin de söylediğim gibi ben hiç aşık olmadım ama olduğunu sananlar var ve aşık olup olmadığını düşünenler de... İlk önce aşık olduğunu sanan kızlara sesleniyorum. Hey kızlar, o çocuk çok yakışıklı olabilir ama bu sizin ona aşık olduğunuz anlamına gelmez! Onu görünce heyecanlanıp kalp atışlarınızın hızlandığını hissediyorsanız iki seçenek var: birincisi ya onun giydiği şeyler  nedeniyle heyecanlanmışsınızdır; ki eğer açık mavi giydiyse daha kötü çünkü açık mavi giyen erkekler kızlara daha çekici görünür... İkincisi ise ona güzel görünebilmek için giydiğiniz şey çok dar, boğazınızı sıkıyor, kan akışınız zorlandığı için kalbiniz hızlı atıyor olabilir. Yani illa aşıksınız diyemeyiz.

Aşık olmadığını söyleyene lafım şu; bilinçaltınız sizden altı saniye önce aşık olduğunuzu anlar. Kısa bir süre olabilir ama beyin kendi bilinçaltına küser ve sizin aşık olmadığınızı düşündürür. Beyin bilinçaltına trip atarken -bunların yarısı bilim yarısı benim uydurmam- gözleriniz, mimikleriniz fırsatı bulup beyne hissettirmeden sizi ele verir. Siz beyninize değil kalbinize inanırsanız beynin elinden trip atmasını sağlayan kozları alırsınız.

Kızlar için bu kadar. Erkekler içinse pek bir önerim yok maalesef. Benim aşk bilgim veya bilgisizliğim bu kadar. Okuduysanız, teşekkürler.

 

Aybüke ÇAM

 

Son Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018 19:11

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.