Yanan kediyi hayvanseverler hayata bağladı

19 Temmuz 2018 15:34  

 

Yanan kediyi hayvanseverler hayata bağladı

İzmir'de sokakta üzerine kaynar su dökülmüş olarak bulunan ve tedavi edilmemesi halinde yaşama ihtimali çok düşük olan kedi, hayvanseverlerin ilgisiyle hayata bağlandı.

İzmir'de üzerine kaynar su dökülmüş olarak bulunan kedihayvanseverlerin ilgisiyle hayata tutundu.

Balçova ilçesinde yaşayan hayvansever Demet Serçe, bir bahçede halsiz halde bulduğu sahipsiz kediyi, boğazındaki yaralar nedeniyle veterinere götürdü.

Bir kavga sırasında yaralanmış olabileceği düşünülen kedinin ilk muayenesinde tüylerinin altındaki yanıklar tespit edildi. Tüylerini temizleyen veteriner, kedinin kaynar su ile yanmış olduğunu belirledi.

Ciddi deri yanıkları ve doku kaybı bulunan kedi, tedaviye alındı. Tedavi edilmemesi halinde yaşama ihtimali çok düşük olan kedi böylece hayata bağlandı.

Kedinin beş yavrusu da süt annelik yapacak başka bir kedinin yanına götürüldü.

"Sol tarafı komple yanık"

Kedinin tedavisini yapan veteriner hekim Gözde Şen Emiroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir hafta önce sokak hayvanlarına bakan bir hayvansever tarafından getirilen 1-2 yaşlarındaki kedinin ilk muayenesinde kaynar su dökülerek yakıldığını tespit ettiklerini söyledi.

Kedinin, hayvanseverin düzenli olarak beslediği sahipsiz kedilerden olduğunu, hayvanseverin bir süre ortadan kaybolan kediyi halsiz halde bir bahçede bulduğunu aktaran Emiroğlu, "İlk önce yanık olduğunu tahmin etmemiş. Boynundaki yaraların kavgadan kaynaklandığını düşünmüş. Çünkü tüylerin altındaki hasarlı bölge çok belli değildi buraya geldiğinde. Traş ve tüylerin temizlenmesiyle ortaya acı durum çıktı. Sol tarafı komple, boyun bölgesinden ayağa kadar yanık." diye konuştu.

Emiroğlu kedide çok ciddi doku kaybı bulunduğunu ve derhal müdahale ettiklerini anlatarak, hayvanın tedaviye çok güzel cevap verdiğini ifade etti.

gazeteyeniyuzyil.com

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0