Şimdi uçma zamanı!..

14 Eylül 2009 04:44 / 1215 kez okundu!

 


Artık bütün ağırlıkları bırakma zamanı geldi. Zaman çok hızlı akıyor ve bizi geri bırakacak, geçmişe saplayacak, ilerlememizi engelleyecek bütün ağırlıkları defetme zamanı! Fiziksel ve ruhsal ağırlıklar!

Fiziksel ağırlıklar için yeme düzenimizi değiştirmenin, hayatımıza sporu sokmanın, sağlıklı beslenmenin zamanı. Aslında vücudumuz bizi iyi hissettirecek yemeklerin neler olduğunu bilir. Bedenimizin sesini dinlemenin zamanı!

Ruhsal ağırlıklar içinse içe dönmenin ve içimizi yoklamanın zamanı. Hala içimizde hangi öfke ve kırgınlıklar var. Kime kızıyoruz ve neden kızıyoruz? Yoklayın şimdi içinizi. Kızdığınız kim var? Bu kişinin nesine kızıyorsunuz? Bu kızdığınız şey size ne göstermek istiyor? Bu kızdığınız kişi neden hayatınızda veya hayatınızdaydı? Size göstermek istediği ne? Onun bu yanı size ne öğretiyor? Bu kızdığınız şeyi siz aslında kendiniz de başkalarına yapıyor musunuz? Veya bu kızdığınız şeyi aslında çok yapmak isterdiniz de ama yapamıyor musunuz? Bu kişi size kendi yapamadıklarınızı mı gösteriyor? Kabullenemediğiniz şey ne?

Her insan ama her insan bir nedenle hayatımızda. Her insanla bir alış-veriş içindeyiz. Bize gösterdikleri ve bizim de onlara gösterdiklerimiz var. Birbirimize hizmet ettiğimiz sürece (ruhsal anlamda) birbirimizin hayatlarında olmaya devam ediyoruz. Hizmet etmiyorsak yollarımız bir şekilde ayrılıyor. O yüzden kızgınlıkların altında yatan, size ruhsal yolunuzda ilerlemenizi sağlıyacak, size hizmet eden nedeni bulun ve o kişiyi artık salıverin. Siz de yolunuza ilerleyin. Ağırlıklarınızı atın.

Şimdi geri kalma zamanı değil! Şimdi uçma zamanı!.. Bütün yaşananların altında SEVGİ olduğunu görme zamanı! Korkuyla değil, sevgiyle hareket etme zamanı! Hayata, olanlara güvenme zamanı! Ne olursa olsun her şeyin bizim en yüksek hayrımıza olduğunu bilme zamanı! Her zaman korunduğumuzu, sevildiğimizi, yalnız olmadığımızı bilme zamanı! Paylaştıkça çoğaldığımızı deneyimleme zamanı!

Hadi artık sen de katıl! Yaşadığın her şeyin bir neden ile olduğuna inan! Şu an olman gereken yerde olduğuna inan! Kendini sana gösterileni görmeye aç! Bunu gördüğün anda ilerleyebileceğini bil! Ağırlıklarını geride bırak ve hayata güvenerek ilerle!

Unutma yalnız değilsin! Senin hissettiğin her şeyi dışarıda bir yerde hisseden birileri var. Sen kendini iyi hisset ki, herkes iyi hissetsin!

Tüm sevgimle,

Violet Alaluf
Yaşam Koçu-İzmir 
14.09.2009

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
15 Eylül 2009 14:14

hurkus

Sevgili Violet,

Rengin Soysal'ın bugünkü yazısını okurken senin "Unutma yalnız değilsin! Senin hissettiğin her şeyi dışarıda bir yerde hisseden birileri var. Sen kendini iyi hisset ki, herkes iyi hissetsin!" cümlen aklıma geldi. Paylaşmak istedim. Sevgiler,

"Hayat dediğimiz, sadece etkilendiğimiz ve etkilemeye devam ettiğimiz sürecin adı olmalı. Artık hiçbir etkiyi algılamadığımızda ise yaşamıyoruz demektir, hayatta olsak bile... Yalnızca insana dair bir olgu değil bu, evrende ne varsa birbirine tesir ediyor; her şey bir başka şeye dokunuyor, birinden diğerine geçip en uzaktakine ulaşıyor. Görüşlerimiz, kararlarımız, seçimlerimiz, beğenilerimiz aldığımız etkilerle belirleniyor nihayetinde. Bilinçdışı bir istemle, hayatiyetimizi korumanın yolunu etkimizi çoğaltıp yaymakta arıyoruz galiba... Nesillerimizi sürdürmek istemenin haricinde, iktidar arayışları da, bilim ve sanatla uğraşmak da, hatta sevilme arzusu da hep bu etki alanımızı genişletme 'güdü'sünün sonuçları, öyleyse..."
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.