CORONA VİRÜSÜ - KORE - ALMANYA - TÜRKİYE

31 Mart 2020 16:40 / 1801 kez okundu!

 

 

ÜMİT YAZICIOĞLU KORE'DEN BİLDİRİYOR! ÜMİT YAZICIOĞLU KORE'DEN BİLDİRİYOR! ÜMİT YAZICIOĞLU KORE'DEN BİLDİRİYOR! ÜMİT YAZICIOĞLU KORE'DEN BİLDİRİYOR! ÜMİT YAZICIOĞLU KORE'DEN BİLDİRİYOR! ÜMİT YAZICIOĞLU KORE'DEN BİLDİRİYOR! ÜMİT YAZICIOĞLU KORE'DEN BİLDİRİYOR! ÜMİT YAZICIOĞLU KORE'DEN BİLDİRİYOR!

 

****

 

ÜMİT YAZICIOĞLU KORE'DEN BİLDİRİYOR! 

 

Ümit Yazıcıoğlu, 21 Mart 2020'de Almanya'dan Güney Kore'ye gitti. Havaalanında gerekli kontrollerden geçti. Virüs açısından negatif çıkmış olsa da karantinaya alındı.

Karantina koşullarında kendisiyle Medyascop tarafından yapılan bir söyleşide önemli kimi noktalara değindi.

Sanılanın aksine Almanya'nın durumunun pek de iyi olmadığını, Türkiye ile karşılaştırılırsa ülkemizdeki önlemlerin oraya göre daha erken alındığını ve daha iyi olduğunu söyledi.

Güney Kore'deki bir uygulamaya da değindi: Herkesin telefonuna devlet bir uygulama yüklüyor ve onları bulundukları yere göre izliyormuş. Karantinadaki kişiler de her sabah sağlık durumlarıyla ilgili olarak gelen mesajı yanıtlamak ve gerekli bilgileri aktarmak zorundalarmış. Ayrıca herkese test yapılması zorunluluğu var.

Avrupa ülkelerinde ölenlerin cenazelerinin ülkeye getirilmesinin yanlış olduğuna da değinen Yazıcıoğlu "oralar da Allah'ın toprağıdır, oralarda da gömülebilirler. Türkiye'ye bu salgında getirilmesini çok tehlikeli buluyorum" dedi. 

Gazetecinin ısrarla "Türkiye'de ölenlerin adı ve yeri belirtilmiyor. Bu Almanya'da nasıl?" diye sorması üzerine "Almanya'da bir yasa var, hasta haklarına dair, bu tür bilgilerin gizli kalmasına dair" dedi.

Söyleşinin tamamı için tıklayınız: 

 

Son Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020 21:41

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.