Tahkim'den Beşiktaş'a ret

04 Mayıs 2018 20:11  

 

Tahkim'den Beşiktaş'a ret

TFF Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın kaldığı yerden devam etmesi kararı verilen Fenerbahçe maçı için yaptığı itirazı oybirliği ile reddetti.

Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın kaldığı yerden devam etmesi kararı verilen Fenerbahçe derbisi için yaptığı 'tüm taleplerin oy birliği ile reddine' karar verdiğini açıkladı.

Kurul, Beşiktaş'ın başvurusuyla ilgili kararını verdi. Kurul "Beşiktaş'ın duruşma talebinin reddedine" ve "başvuruda yer alan tüm taleplerin reddine oy birliği ile karar verilmiştir" açıklamasını yaptı.

Tahkim Kurulu böylece federasyonun derbinin tamamlanması yönündeki kararını da onamış oldu. Federasyon, Fenerbahçe - Beşiktaş maçının yarın Ülker Stadı'nda seyircisiz olarak 57. dakikadan itibaren oynanarak tamamlanmasına karar vermişti. Beşiktaş Kulübü ise maça çıkmayacağını açıklamıştı.

Tahkim Kurulu açıklaması şöyle: 

"TFF Tahkim Kurulu 02 Mayıs 2018 günlü (26) sayılı olağanüstü toplantısında gündemindeki dosyaları inceleyerek aşağıdaki kararları almıştır. (*)
1. E.2018/156 - K.2018/164

Beşiktaş Futbol Yatırımları San. Ve Tic. A.Ş.'nin, TFF Yönetim Kurulu'nun 25.04.2018 tarihli 84 sayılı toplantısında alınan kararına karşı başvurusu incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Duruşma talebinin reddine,

- Başvurusunda yer alan tüm taleplerin reddine oybirliği ile,
Karar verilmiştir."

ntv.com.tr

02.05.2018

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0