Şimdi ne olacak? - Markar Esayan

04 Temmuz 2020 03:14  

 

Şimdi ne olacak? - Markar Esayan

Evvelki gün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medyadan dördüncü çocukları Hamza Salih’in dünyaya geldiğini duyurdu ve bu eşsiz mutluluğu bir kez daha yaşattığı için eşi Esra Hanım’a teşekkürlerini sundu. Ben de kendilerini tebrik ediyorum, Allah analı babalı büyütsün. Vatanına ailesine hayırlı bir evlat olsun.

 

***

Sonrasında olanları, o çirkin mesajları biliyorsunuz. Batılı tarif etmemek gerekir. Ancak insanlıktan çıkmış yaratıkların aklına getirebileceği türden saldırılardı bunlar. Hani kavganın, çatışmanın ve hatta savaşın bile bir ahlakı vardır derler. Bunlar öyle böyle değil; insanlıktan çıkmış haldeler.

 

***

Çok yazdık ve çok uyardık. Bu kadar yalan, bu kadar iftiranın sonu iyi değil dedik. Düşman değil, rakip olalım dedik. Savaş kötüdür, rekabet iyidir. Dünyanın en adil ve külyutmaz hakemine, milletimize sahibiz. Mesele üzüm yemek ise, her şeye sahibiz. Ama yok, illa ki bağcıyı döveceğiz…

 

***

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu günden beri Sayın Erdoğan ile uğraşıyorsunuz. Ailesini, ona yakın olan herkesi hedef alıyorsunuz. Berat Albayrak şeytanlaştırdıklarınızın başında geliyor. En zor dönemde, saldırılar altında ekonomiyi sırtlandı. Özellikle swap piyasasında çok kritik operasyonlar yaptı. Pandemi sürecini büyüyerek kapatan nadir ülkelerden birisi olacağız. Bank Asya’yı devlete kakalamaya çalışanlar kadar takdir görmedi bu kesim tarafından.

 

***

Bu çok ucuz bir muhalefet yolu. Tabii ki herkese görev ve sorumluluk düşüyor; ama elimi vicdanıma koyarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu seviyesizliğin müsebbibi CHP başta olmak üzere Millet İttifakı’dır. Seçmenlerini teyakkuzda tutmak için sürekli nefret ve yalan pompalamaktadır. Bunun da kontrol edilmesi mümkün olmamaktadır.

 

***

Yeni bir başlangıç yapabilir miyiz? Çok ümitli değilim. Ama milletin de sabrı tükenmiş durumda. 

Markar Esayan

aksam.com.tr

02.07.2020

Son Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020 21:01

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0