Aşk Arafta Ölür Sevgili (Cinsiyet belirtilmemiştir)

16 Şubat 2015 02:00 / 922 kez okundu!

 

 

Ey nurani ışığım, kalubeladan beri inzivada bekleyen ruhumu gün yüzüne çıkaranım ne oldu sana böyle? Hülyalara dalar gidersin. Engin okyanusların bilinmez limanlarını hayal edersin. Aşkın var ile yokluğu arasında debelenip durursun. Aşk ya vardır, ya da yoktur bilmez misin? Sen Araf’ta bekliyorsun. Aşk Araf’ta ölür sevgili. Zamandan vurgun yemiş yüreğin perişan ve yorgun. Morarmış dudaklarının kıvrımları bana “git diyor”. Gidemem. Senden başka tutunacak dalım olsaydı ayağına dolanmaz yakandan düşerdim. Sensiz tufanların sularında boğulurum sevgili.

Ey benim dumansız ateşim, sensiz hayatım üşür, sen olmayınca ısınamıyorum. Ben küçük bir insanım, sevdandan başka gayesi olmayan, ütopyası senli hayat, iddiası aşkında ısrar, ruhunun canlılığını ruhundan alan, eylemsiz, kanatsız bir serçe kuşuyum. Beni gökyüzünün boşluğuna salıyorsun. Sensiz uçamam sevgili.

Etme eyleme, Kaf dağının ardına atsan beni, koşar geri gelirim. Ne kadar yorulursam yorulayım yüreğinin tahtına oturmadan mola veremiyorum. Yüreğinin kapısını yüzüme kapatma sevgili.

Mevsimler aylar günler gelir geçer, sen yanımda olmayınca sonbahardan yaza varamıyorum. Hayatın zahmetli yürüyüşünde beni yoldaşsız bırakma sevgili. Mademki kararlısın, öyleyse vedalaşalım. Ruhumu aldığın yere bırak insan gibi helalleşelim.

 

Şakir KADAN

09.02.2015

 

Son Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015 00:28

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.