Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Türkiye'ye geliyor

10 Ağustos 2018 12:24  

 

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Türkiye'ye geliyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmek üzere Türkiye'ye geliyor. 13-14 ağustos tarihinde Ankara'ya gelecek. Görüşmede Suriye'deki son durum konuşulacak.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun daveti üzerine 13-14 Ağustos'ta Ankara'yı ziyaret edeceği bildirildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, başkent Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Lavrov'un 13-14 Ağustos'ta Türkiye'yi ziyaret edeceğini belirtti.

TÜRKAKIM VE AKKUYU MÜKLEER GÜÇ SANTRALİ PROJELERİ KONUŞULACAK

Lavrov'un Ankara'da Büyükelçiler Konferansı'nda konuşma yapacağını söyleyen Zaharova, ziyaret kapsamında Lavrov ile Çavuşoğlu'nun görüşeceğini kaydetti.

Çavuşoğlu ile Lavrov'un, ikili ilişkileri ele alacaklarını belirten Zaharova, "Taraflar ayrıca Suriye, Ukrayna, Ortadoğu, Kafkasya ve Karadeniz bölgelerinde yaşanan son gelişmelerin yanı sıra TürkAkım ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali projelerini de istişare edecekler." dedi.

Ankara'yı ziyaret edeceğini açıkladı.?Zakharova'nın yaptığı açıklamaya göre Lavrov, Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile Suriye konusunu ele alacak.

sabah.com.tr

09.08.2018

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0