SOSYAL DEMOKRAT HÜKUMET NE YAPIYOR?

04 Mayıs 2020 23:30 / 704 kez okundu!

 


"Doktor, Hitler'in toplama kamplarındaki doktorlara çok benziyordu. Hem davranışları hem de tipi... Üstelik raporuna "bekleme salonundan kendisinin odasına olan elli metrelik mesafeyi rahatlıkla yürüdüğümü’’ yazmıştı. Oysa bu mesafe taş çatlasa 20 metre idi. İtiraz edince bunu değiştirdi."

 

***

SOSYAL DEMOKRAT HÜKUMET NE YAPIYOR?

 

Bugün koştur koştur bir gündü...

Kiropraktiğe gittim, jimnastik yaptım, el jimnastiği için zaman ayırdım, Balans içinde. Başka çare bulamadım. Coronanın geçmesini bekliyordum ama baktım ki geçeceği yok. 

Ben de kendime söz vermiştim, yeni yaş günüme bastonsuz gireceğim diye... Şunun şurasında 4 ay kaldı yaş gününe.

***

En büyük sürpriz eczanede oldu. Yılda 130 dolarla sınırlı ilaç masrafının sınırı 250 Dolara yani bin krondan iki bin krona genişletilmişti. 

Bir hafta önce gitseymişim bin kron kazancım olacakmış. Doktor muayene sınırını da yükseltmişlerdi. Ona bakmadım bile. 

***

Yaşlıların bakıldığı yapılarda Corona bulaşımı yüzde elli imiş. Buralarda personelin yarısı hasta yazılmış, işi yarı yarıya personelle götürüyorlarmış. Eh gerisini İsveçin Coronaya karşı mücadelesine güzelleme yapan müzminler düşünsün ;-)

Eczacı kadın ne hikmetse ilaçları kağıt poşete koymuş. Yağmur, çiseliyordu diyemeyeceğim bayağı yağıyordu, hatta bir ara dolu bile yağdı. Öteden beri yağmura aldırmam ben, gideceğim yere ne kadar yağmur yağarsa yağsın yürürüm, sonuçta paltom ıslanır diye düşünürüm.

Bu sefer öyle olmadı, ilaçları koyduğum kağıt poşet adeta eriyiverdi yağmurdan. Zor bela kendimi bir otobüs durağına attım. İki yüz metre uzaktaki butiğe gidip bir plastik poşet aldım... 

İlaçlarımı durakta bırakmıştım... Burada kimse araklamaz böyle şeyleri. ’’ Färdtjänst’’imi yani engellilere tanınan taxi hakkımı bir kaç ay önce iptal ettier. Efendim ben öylesine iyileşmişmişim ki, otobüs ve metroyu rahatlıkla değerlendirebilirmişim. 

***

Doktor, Hitler'in toplama kamplarındaki doktorlara çok benziyordu. Hem davranışları hem de tipi... Üstelik raporuna "bekleme salonundan kendisinin odasına olan elli metrelik mesafeyi rahatlıkla yürüdüğümü’’ yazmıştı. Oysa bu mesafe taş çatlasa 20 metre idi. İtiraz edince bunu değiştirdi. 

Anlayacağınız İsveç Sosyal Demokrat hükümeti halka inanılmaz hak yükseltmedeydi (!) Yersen tabi...

Hakları tırpanlamada çoşmuştu hükümet...

Mustafa SATIŞ

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.