Küstürdüğünüz Sevgiliniz İle Barışmanın Yöntemleri

01 Mayıs 2020 21:41 / 1073 kez okundu!

 

 

Eski sevgiliyi tekrar kazanmanın yolları olarak işe yarayan ve işe yaramayan yolları tecrübelerle sabit olarak sizin için alıntılayıp derledim. Hangi yöntem işe yarıyor diye soruyor olabilirsiniz işte size etkili on adım yöntemi on adımda küstüğünüz sevgilinizi geri kazanmak mümkün. Tabi sevgili dediğim aklı başında olacak. Bu yöntemler normal insanlar içindir. Rahatsız tipler için değil. 

 

****

 

Küstürdüğünüz Sevgiliniz İle Barışmanın Yöntemleri

 

Eski sevgiliyi tekrar kazanmanın yolları olarak işe yarayan ve işe yaramayan yolları tecrübelerle sabit olarak sizin için alıntılayıp derledim. Hangi yöntem işe yarıyor diye soruyor olabilirsiniz işte size etkili on adım yöntemi on adımda küstüğünüz sevgilinizi geri kazanmak mümkün. Tabi sevgili dediğim aklı başında olacak. Bu yöntemler normal insanlar içindir. Rahatsız tipler için değil. 

Geçmiş geçmişte kaldı anlayışına katılmıyor, “ben onu çok seviyorum”“ onu mutlaka geri kazanmalıyım” “onu kendime mutlaka geri döndürmeliyim” diyorsanız eski sevgiliyi geri kazanmanın en etkili yolu nedir ne yapmam lazım kafanız karışık ise size en etkili formüller aşağıda…

Ayrılık sonrası her şey bitmedi çünkü siz hala acı çekiyorsunuz, onu hala çok seviyor ve özlüyorsunuz, aşkınızdan ölüyorsunuz ve aslında onun için bittiyse de sizin için bu ilişki bitmedi mi diyorsunuz…

Öncelikle bu soruyu samimiyetle cevaplamanız lazım. Ayrılığınızın ardından çok uzun zaman geçti mi? “Hayır aslında çok uzun zaman olmadı” diyorsanız işiniz kolay fakat çok uzun zaman geçti diyorsanız maalesef bu yazacaklarım size çok fayda vermeyebilir. Aklınızdan geçen aslında senin için doğru olup gerçekten işe yaramayan  “Hastayım ölüyorum senin için intihar ediyorum yetiş!” gibi düşünceler varsa yine bildiğinizi okuyacaksan devam etmemelisiniz. Çünkü bu numaralar artık bayatladı ve ayrılan sevgililer için bunlar zaten bilinen yöntemler dizilerde uygulanıyor ve hiçbir işe yaramıyor.

Kendiniz olun samimi bir yaklaşımla bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Kabullenmek oturup beklemek değildir. Kabullenmek bir geçiş sürecidir. Bu süre zarfında neden niçin sorularını aynı gün içerisinde değil 1 hafta içerisine yayarak düşünmeniz gerekli.

Atacağınız Adımları sıralamaya geçmeden önce asla kapısına gidip yalvarmayın. Takip etmeyin. Bulunduğu ortamlardan uzak durun hatta gözüne gözükmeyin biraz zamana bırakın. Sizi görmeyi özlesin. Arkadaş kalmayın ve intikam almaya kalkışmayın. Eğer seviyor isen guru yapma. On adımda eski sevgiliyi nasıl geri kazanabilirsiniz sıra ile ilerlemelisiniz:   

1- Önce bir düşün

Sevgiliniz sizden niçin ayrıldı? Buna sebep olarak neler söyledi? ayrılma kararı öncesinde neler yaşadınız ve buna gerekçe olarak senin neler yapmış olduğun yani senden soğuması mı? Senin ona nasıl davrandığın? Seni terk etmesinin sebebi bir başkası mı? Yoksa tek insan ile yetinmeyen cinsellik bağımlısı biri mi? En önemli sorular bunlar fakat biraz daha ince düşünürsen anlık bir sinir mi sebep oldu ayrılmanıza? Yoksa sevgisizlik mi?

Eğer ayrılık sebebi senin düzeltebileceğin bir durum ise ve senin gerçekten bir farkındalık oluşturup onu tekrar kazanman gerekecek bir durumsa okumaya devam et bu yazı senin içindir.

2- Hata sende ise hatanı kabul et!

Ayrılık sonrası sen mi barışmak istiyorsun yoksa sevgilin mi barışmak istiyor. Elbette ayrılan kişi sen isen ve sen bu ayrılıktan pişman olup geri dönmek istiyorsan ayrılığın nedeni sensin. Haklı olsan da haksız olsan da sebebin ne olursa olsun hata olmasa bile hatalı olduğunu kabul et. Konuyla ilgili haklı olmadığını varsay ve haklı değilsin çünkü sen terk ettin haklı olduğunu kanıtlamaya çalışma. Şimdi bu durumda isen ona haksızlık ettiğini ve bu durumda sana ayrıldığından dolayı veya ayrılık sonrası senin söylediğin sözlerden dolayı kırıldığını iyi anla ki ona yapacağın özür konuşmasını bu konu çerçevesinde gerçekleştirmen kolay olsun. Hatamı kabul ediyorum ben terk ettim onu seviyorum onu tekrar kazanmak istiyorum demek sadece hatanı kabul etmek işe yaramaz onu ikna edecek gerçek bir senaryo hazırlaman gerekli. Bu senaryo gerçekçi olup sen samimi bir davranışla tekrar ayrılmayacağını ve onu tekrar üzmeyecek bu durumun tekrarlamayacağını da eski sevgiline inandırman gerekli.

3- Kendini savunup, onu suçlama

Suçlanma psikolojisi her zaman karşısındakini suçlama eğilimi ile sonuçlanır. Senin ondan ayrılman onun suçlu olduğunu göstermez bu yüzden onu suçlama!

Barışma seansları oluştur ve bu seanslarda onunla iletişim kurarken “Ama sen de…” “Senin yüzünden ….” “Senin bu … “ile başlayan cümleler kurma. Neden çünkü bu durumda sen haklı olsan bile bu onun savunmaya geçmesine neden olmakla birlikte senin suçlanman ile sonuçlanacaktır. Ne yaparsan yap kendini ön planda tut kendin hata yapmış gibi konuş ve kendi olan veya olmayan olumsuz durum ve hataların sanki seninmiş gibi kendine odaklan. Onun bir hata olumsuz davranış varsa bile sen yapmış gibi seninmiş gibi kendine al ve öyle konuş onun kesinlikle sütten çıkmış ak kaşık olarak düşün. Hâlbuki ayrılık durumlarında hatalar çift tarafta da bulunur. Ama sen kendini günah keçisi say. Kızgın ateşe su ile git kendini savunmaya ve haklı çıkartmaya çalışan sevgilin her zaman öyle kalacaktır bu yüzden onun savunma mekanizmalarını hareke geçirme o savunmasın sen kendini de savunma sadece kendini suçla kendin hata yaptığını kabullen. Eğer onun sana olan olumsuz bir davranışı nedeniyle yanlış bir şey yaptıysan konuyu ve sende olan bir his ile yaptığın ayrılık kararını “Sen böyle yaptın da… ben de …” diyerek değil “Ben böyle hissettiğim için …” diyerek anlatım üslubunu kullan.

4- Değişimin onda değil kendinde olduğunu ona göster ve hissettir ona değiştiğini, değişebileceğini göster!

Ona direkt onun değiştiğini söyleme, kendin değiştiğini göster bunu öyle bir yap ki sadece bir anlık değil gerçek anlamda ve sonsuza kadar değiştiğini hissettir.

5- Zaman tanı ve ağırdan al

Şimdi kırılan kalbi tamir ediyorsun bu yüzden bir lamba gibi anında sana açılıp seni aydınlatmayacak. Bu yüzden bir anda her şey eskisi gibi olsun istiyorsan bunu unut. Hiçbir şey eskisi gibi olmaz ve sen bunu bekliyorsan bunun bu ilişkinin eskisi olmasını bekleme ona biraz zaman ver bu ayrılığı fırsata çevirmen sana yarar sağlayacaktır. Bu yüzden yavaştan ve ağırdan eski sevgilinle tekrar flört etme girişiminde bulun tıpkı ilk günlerde olduğu gibi ve aklında bulunsun seni hemen affetmesini bekleme. Yaptıkların gerekli tüm davranışlardan sonra eğer seni affeder veya sana bir şans verir ise ona kesinlikle “Sen değiştin, eskiden böyle değildin” gibi sözler sarf etme ve bu cümleler onu olumsuz bir psikoloji durumuna sokar sana şans verdi bu durumda senin davranışın eskiyi karıştırmak değil yeni sayfa açarak bu şansı iyi değerlendirmektir.

6- Destek al, onun yakınları senin en önemli kaynağındır onun arkadaşlarından destek al!

Onu yani eski sevgiliyi geri kazanmak için gerekli tüm destek senin onun yakınlarından aldığın bilgilere bağlıdır sevgilinin arkadaşları her koşulda senin onun hakkında alabileceğin en büyük bilgi kaynaklarındırlar. Neden çünkü sevgilin sana her şeyi anlatmaz sana anlatmadığı duygularını, isteklerini ve sorunlarını yakınlarına anlatır bu yüzden onun arkadaşları ile yakınlık kurman ve onlarla iyi vakitler geçirmen senin avantajına olacaktır onların sana iyi demesi sana artı puan kazandıracaktır. Bu arada onların dilinden sevgilin hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksın ve bu sayede eski sevgiliyi geri kazanmak içinde sevgilin hakkında gerekli adımları onun arkadaşlarından aldığın bilgiler şekillendirecektir. Bu sana avantaj sağlayacağı gibi eski sevgilini geri kazanmanın da o kadar kolaylaştırmış olursun ve büyük bir ihtimal olarak onu yeniden elde etmen seni sevindirecektir.

Onun arkadaşları ile neler konuşmalısın? Öncelikle onlara ona ne kadar aşık olduğunu ve o kadar çok pişman olduğunu canlı canlı anlatmalısın neden çünkü onarla bir güven vermen sana olumlu yönde yansıyacaktır sen ikna edemezsin belki ama sevgilini en iyi ikna edebilecek kişiler yakınları ve arkadaşlarıdır. Bu sayede hem gerekli bilgileri, sevgilinin senden tam olarak ne beklediğini onlardan öğrenebilir hem de sen ortalarda yokken senin hakkında iyi şeyler söylenmesini bu şekilde sağlayabilirsin. Harekete geç arkadaşları ile ilişkilerini güçlü tut ve onlara iyi bir intiba bırak. Eski sevgiliyi geri kazanmak adına sevgili ile ilgili yazılan romanlar oku kitaplar ilişkileri güçlendirmek adına sana yardımcı birer kaynaklardır.

7- İyi bir görünüme sahip ol!

İyi ama çok iyi görün sevgilinin karşısına çıktığında mutlaka çok iyi bir görünüme sahip olman gerekli! O sana baktığında dağılmış, bunalmış kendinde olmayan pespaye bir kişi gibi görmesin. Her ne kadar sevgilinin sana acıyarak seninle tekrar olmasını istiyor olsan da ona acınacak bir dış görünüş seni onun gözünde bitirir. seni gördüğünde eskisinden daha bakımlı daha alımlı biri görsün seni en güzel halinle görsün ki sana baktığında eski aşkını, eski sevgini hatırlasın eski sevgiliyi geri kazanmak için bu tavsiyelere mutlaka uyun.

8- Ona onu sevdiğini ve sevdiği kişi olduğunu anımsat!

Senin neyini seviyorsa ki sen daha iyi biliyorsun sende olup onun sevdiği o noktalara yoğunlaş. O sizi seviyor ise sizde onu mutlaka seviyorsunuz. Seven kişi sevdiği kişideki özelliklere daha fazla özen gösterir beraber olmanız gerektiği zamanlarda buna özen göster.

 9- Ara sıra onu hala sevdiğini ve özlediğini belirt!

Sanal iletişimden çok sevgilinle mümkünse yüz yüze gelerek iletişim kur. Bu iletişimde ara sıra sık olamamak sureti ile ona hala onu sevdiğini söyle önce ortamı yumuşat, hayatında neler olduğunu hayatını nasıl devam ettiğini sor ve ardından onu hala ne kadar çok sevdiğini ve onu geri istediğini dile getir. Söylerken bunu tüm samimiyetinle ve kalbinle yap ondan sonra da sevgilinin yüzündeki ifadeye bak. Eğer yumuşama ve az da olsa minik bir gülümseme var ise yüzündeki ifadesinde bil ki bir ümit bir ışık var. Bu durumda hemen temasa gir elini tut ve onun gözlerinin içine göz bebeğine bakarak onun özelliklerinden neleri özledi isen onları özlediğini söyle ve sırala.

10- Ona nasıl hissettiğini anlat!

Ona tam olarak neler hissettiğini anlatman sırasında eğer senin konuşmalarında onu sevdiğini söylediğinde beklediğin tepki gelmedi ise konuşmayı biraz daha koyulaştır. Ama sakın onu suçlama tamamen kendi duyguların adına kendine yoğunlaş bu durumda seni dinlemiyor gibi gelse de söylediklerini daha sonra düşünecektir. Hiçbir zaman umudunu kaybetme.

Hediyenin zamanı var hemen hediye alayım deme!

Sorunun çözümü için hediye almak çözüm değil. Ama sorunu çözdükten sonraki adımda mutlaka gerekli bir pekiştirici bir adımdır. Hediye almak hediye almak çözüm değil nasıl ki aşk parayla satın alınmaz yüzükle veya evlilik teklifiyle de onu tekrar geri kazanamazsın.

Son Olarak;

Yukarda anlatılan tüm yolları doğru uygulaman karşılığında eski sevgilin inatçı ve hiçbir koşulda geri adım atmadıysa son iki seçeneğin kalmıştır. Birincisi Onu unutmak, ikincisi ise kendini geri çekip onun sana gelmesini beklemek. Adımları düzgün yaptığından emin ol ki “Şunu yapsaydım belki birlikte olur muyduk” şüphesi içinde kalmayasın. İçin rahat etsin ondan sonraki zaman zarfında zaten gerçekten beraber olmanız gerekiyorsa iki taraf için birlikte olursunuz, eğer ikiniz içinde geçerli bir olumsuzluk badiresi halen devam ediyorsa artık tam anlamıyla ayrılmanız ikinizin de yararına olur.

Kesin bir ayrılık söz konusu değilse, işiniz kolaylaşır. Bir özür dileme, romantik bir akşam yemeği düzenleme, en sevdiği şeyleri hazırlayıp sunma, hediye alma, bir öpücük, bir gülüş veya sıcak bir kucaklaşma sorunları çözmeye yeter. Siz siz olun sevgilinizi kırmadan önce bir kez daha düşünün…

 

Murat AKKUŞ

28.04.2020, Iğdır

 

Son Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020 22:08

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.