TÜRKLER VE ERMENİLER, BİRBİRİMİZİN İLACI OLACAĞIZ BU TOPRAKLARDA

20 Ocak 2021 17:54 / 1259 kez okundu!

 

 

"Hrant`ın konuşması `birilerini` hayal kırıklığına uğratmıştı “Benim Türkle bir kavgam yok, ben Türkle yaşamayı şans sayan bir insanım.” Türkiye’ye dönüşünde uzatılan ilk mikrofona:

“...Kim, tedavi edecek bizi? Fransız, Amerikan Senatolarının kararları mı? Kim reçeteyi verecek? Kim doktorumuz? Ermeniler Türklerin doktoru, Türkler de Ermenilerin doktoru. Bunun dışında doktor, ilaç, hekim, mekim yok!...” dedi."

 

 

**** 

 

TÜRKLER VE ERMENİLER, BİRBİRİMİZİN İLACI OLACAĞIZ BU TOPRAKLARDA

 

 

Geçmiş zaman,

Henüz Türkiye`de tabuların aşılmadığı zamanlar... Hrant Almanya`da çok sayıda siyasetçi ve yazarın hazır bulunduğu bir toplantıda konuşmacıdır.

Kürsüye gelir, 

Salondakiler kendisinden Türkiye`ye yönelik karalama ve şikayetlerle dolu bir konuşma beklemektedir.

Hrant konuşmaya başlar;

1.

“…Biz yazarlar ve çizerler genellikle sadece bazılarının değil, herkesin canını sıkarız ve belki ben bugün sizin canınızı biraz sıkacağım...”

2.

“..Sunucu tarihten bahsetti, halkımın yaşadığı trajediden bahsetti. İyi ama bütün bunlarda siz Avrupalıların da bir sorumluluğu yok muydu? Evet, hepimizin, Avrupalıların da bu acıların yaşanmasında sorumluluğu var. Ama bugün o acıları artık telafi etmenin fırsatı da var..”

3.

“..size dışarıdan çok karanlık, çok dindar, milliyetçi gözükebilen Türkiye’den, içinden geldiğim ülkeden söz ediyorum. O ülke asla karanlık bir ülke değil! Aydınlanıyor ve biz bunun için çaba sarf ediyoruz ve sizlerden beklentimiz bu çabamızda doğru şekilde destek vermeniz…”

Toplanma amacına ulaşmamış, Hrant`ın konuşması `birilerini` hayal kırıklığına uğratmıştı.

Ekledi Hrant: “Benim Türkle bir kavgam yok, ben Türkle yaşamayı şans sayan bir insanım.”

Türkiye’ye dönüşünde uzatılan ilk mikrofona:

“...Kim, tedavi edecek bizi? Fransız, Amerikan Senatolarının kararları mı? Kim reçeteyi verecek? Kim doktorumuz? Ermeniler Türklerin doktoru, Türkler de Ermenilerin doktoru. Bunun dışında doktor, ilaç, hekim, mekim yok!...” dedi.

Ermeni diasporası Hrant’ı 'Devletin Ermenisi’ ilan etti ve bir süre sonra beklenen oldu: Alçakça katledildi...

HRANT yalnızca Türkiye'de Osmanlı Ermenilerinin, Gayri Müslimlerin sorunlarına çözüm aramakla kalmıyor aynı zamanda yurt dışında Türkiye düşmanı uluslarötesi güçlerin kucağına oturmuş ırkçı-faşist Ermeni diasporasına karşı da mücadele ediyordu.

Onların salonlarından dünyaya haykırdı: “Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne almamanın yolu olarak Ermeni sorununu kullanıyorlar. Bu kadar açık. E ben utanıyorum Ermeni olarak, bu dram niye böyle bir politik malzeme olsun?"

İşaret ettiler,

İhaleyi içeriye verdiler,

Katlettiler.

Ve “..Ermenistan kayıtsız şartsız işgal ettiği topraklardan çekilmelidir” diyen HRANT duruşundan çıkıp Ermenistan’ın sivil katliamlarını dahi savunup, Ermenistan lobiciligi yapan GARO satılmışlığına kadar geldik.

Sesi, sözleri aklımızda,

Birbirimizin ilacı olacağız bu topraklarda... 

 

Saygı/Minnetle...

 

Mehmet ÇEK

 

Son Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021 18:03

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.