Sevgili Kardeşim Cem

18 Mayıs 2019 15:18 / 710 kez okundu!

 

 

Sen o tercihi yaparken milletin diğer yarısını karşıya aldığını bilemeyecek kadar salak biri de değilsin Cem? O tercihi sana zorla mı yaptırdılar? Yani konu son filmin değil sen siyaseten bir tercihde bulunmuşsun. Seninle aynı siyasi tercihi yapmayanlardan da bir geri dönüş olacak elbet. Siyaset dünyası bu. Öyle al ağacının altında oturmak gibi sandıysan aldanırsın, Bak biz 40 yıldır neler çekiyoruz? Hapislikler, sürgünler, yokluklar, linç edilmeler, aforoz edilmeler, üstelik Ferrarimiz filan da yok. Ali Koç`un ölüsünü öpim, öyle bildiğin aç bilaç valla Cem. cheeky

 

****

 

Sevgili Kardeşim Cem,

 

Şimdi sevgili kardeşim,


Tamam aday değilsin ama birinin adayı için çığırtkanlık yapıp sonra da "ay beni herkes sevsin" diyorsun? Nasıl olacak o iş? 

Sen bir partinin adayına aleni destek sunmuşsun; ki elbette sunabilirsin. Benim şahsen buna tek kelime itirazım yok. Fakat buna karşılık diğer adayı destekleyenlerin de -ki senin altındaki Ferrari kollesiyonunun, o sürdüğün lüks hayatın her kuruşunda bu insanların da katkısı var- sana tepki gösterme hakları var.

Hatta alınganlık yapıp sana "Ey Cem Yılmaz ben seni şu an bulunduğun konum ve ulaştığın şöhrete çık bana filanca siyasetçinin borazanlığını yap diye kavuşturmadım!" deme hakları da var.

Hatta hatta son marifetinle ilgili olarak Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonluların şimdi sana "Ey Cem Yılmaz, ben seni o şöhret makamına, git Ali Koç ile birlikte Fenerbahçe için kampanyalar organize et diye taşımadım!" da diyebilirler? Diyorlar da zaten.

Çünkü şu an kullandığın o şöhret sana babandan kalmamış ki Cem? Bu insanlar şöhret yapmış seni.

Sen o tercihi yaparken milletin diğer yarısını karşıya aldığını bilemeyecek kadar salak biri de değilsin Cem? O tercihi sana zorla mı yaptırdılar?

Yani konu son filmin değil sen siyaseten bir tercihde bulunmuşsun. Seninle aynı siyasi tercihi yapmayanlardan da bir geri dönüş olacak elbet. Siyaset dünyası bu. Öyle al ağacının altında oturmak gibi sandıysan aldanırsın, Bak biz 40 yıldır neler çekiyoruz? Hapislikler, sürgünler, yokluklar, linç edilmeler, aforoz edilmeler, üstelik Ferrarimiz filan da yok. Ali Koç`un ölüsünü öpim, öyle bildiğin aç bilaç valla Cem. cheeky

Sonra, bizzat senin arkadaşların tarafından yürütülen linç kampanyaları Erdoğan ile buluşan ünlüleri hedef aldığında, sen ortaya çıkıp "hayır arkadaşlar, yapmayın, siyaseten bir tercihde bulunmak herkes gibi onların da hakkı" dedin de biz mi duymadık Cem?

Ha son filmimde ben mağduru oynayacağım, o yüzden alıştirma yapıyorum abi diyorsan, sorun yok.

Neyse, takma sen yine de ama inan; #daha güzel olacak.

 

Mehmet ÇEK

17.05.2019

 😃

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.