TRUMP, NETENYAHU VE SAVAŞ

09 Mayıs 2018 12:07 / 571 kez okundu!

 

 

"ABD ve İsrael savaş çıkartmak istiyorlar. Bir geri zekalı anlaşılan Sovyetlerin Suriye’ye yerleşmesi karşısında eli zayıflayan ABD'nin İran’ı tarümar ederek Orta Doğu’da tekrar esas güç haline geleceğini söylemiş. Bu sakil teoriye de işine gelenler inanmış. Çok insan ölecek diye korkuyorum."

 

*****

 

TRUMP, NETENYAHU VE SAVAŞ

 

Her şey gözümüzün önünde oluyor. Bir düşman gerek. O da gaz ve petrolü olan İran.

 

ABD ve İsrael savaş çıkartmak istiyorlar. Bir geri zekalı anlaşılan Sovyetlerin Suriye’ye yerleşmesi karşısında eli zayıflayan ABD'nin İran’ı tarümar ederek Orta Doğu’da tekrar esas güç haline geleceğini söylemiş. Bu sakil teoriye de işine gelenler inanmış. Çok insan ölecek diye korkuyorum.

 

Gerek Netenyahu ve gerek Trump iç politikada elleri zayıfladığından bir savaş ile durumu (kendi geleceklerini) kurtarmak istiyorlar sanki. Bu filmi kaç kez gördük.

 

Yalan söyleyerek İran’a savaş açma niyetlerini ortaya koyuyorlar. İsrael Kudüs yakınını bombalıyor. ABD haberlerinde “kötü İran, İsrael’e saldıracak” diye çıkıyor haber.

 

AB yatıştırmaya çalışıyor. Bakalım İngiltere nasıl davranacak. Tedirgin olmamak elde değil. Batı bu yalanlar karşısında saf tutabilecek mi? Kabadayılık karşısında dik durabilecekler mi? Çok ümitli değilim.

 

Bizde iç politika. Bazı internet gazeteleri de Muharrem İnce’nin ilk turda % 60 alacağını yazabiliyorlar. İnternet anketinde okurları öyle karar vermişler!

 

Savaşlarda ilk ölen “gerçek” oluyor. Yalanın bini bir para. Gerçek hasıraltı ediliyor ki toz duman içinde isteyen istediğini yapsın. Zor bir zamana hazırlanmamız gerek.

 

Mahmut TOLON

08.05.2018

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.