YOL HER DAİM İYİDİR, YORDAMINI SORGULAYACAK KİŞİ OLDUKÇA

18 Haziran 2017 20:18 / 1234 kez okundu!

 

 

"Damat hikayeleri, 15 Temmuz darbeciliğinin yanında yanmış mağdurların çokluğu, PKK ile ilişkili yanlış aydınları tutuklulukla terbiye etme abartılarının varlığında; CHP'nin Adalet yürüyüşüne çok dikkatli yaklaşmak artık daha da hayatidir."

***** 

YOL HER DAİM İYİDİR, YORDAMINI SORGULAYACAK KİŞİ OLDUKÇA

Adalet yürüyüşünü küçümsemeyle geçiştiremeyiz!

Uzun zamandır CHP ilk kez etkili olma ihtimali olan, kitleyle bağlarını arttıran, farklı kesimleri yanyana getirmeye aday ve meşruiyet sınırlarında bir politik hamle yapmış oldu.

Ancak...

Bu hamlenin ardında elbette öncelikle FETÖ var, onun emelleri doğrultusunda davrananlar var. Uzun süredir bu tarz bir eylemi HDP ve CHP'ye pompalamaya çalışan Demir Küçükaydın'ı unutmayalım (1). Son anda CHP'ye üye olan Eski cuntacı Sarp Kuray'ın varlığını akılda tutalım (2). CHP'nin kendi içindeki liderlik çekişmelerini dikkate alalım ve Selin Sayek Böke'nin sokak önerisinin bir biçimde Kılıçdaroğlu tarafından mecburen hayata geçirilmek durumunu anımsayalım. "Yetmez Ama Evet"çiliklerinden utanan ve sakladıkları bileti şimdi yanlış ata yatırmaya çalışanlardan ise hiç söz etmiyorum :(

Bir kısım sol ve HDP, ilk başlarda destek işini biraz geçiştiriyor gibi göründüler. Tatil aylarında oluşumuz, Ramazan'ın varlığı ve yürüyüşün meşruiyetinin gerçekte problemli olması nedeniyle başarı şansı da zayıftı. HDP'nin, biraz da YSGP ve DSİP'in etkisiyle son anda vagona atlaması en çok Demir Küçükaydın'ı memnun etmiştir, "sonunda HDP'yi de istediğim yere getirdim" diye sevinirse çok da haksız sayılmaz. Zaten hareket bereket mantığı marjinal solun somun ekmeğidir ve Demir bunu en iyi bilenlerdendir.Nitekim son yazısında bunu açıkça dile de getiriyor.

Yol her daim iyidir, yordamını sorgulayacak kişi oldukça :)

Adalet yürüyüşü; hükumetin -şimdilik dikkatli davranıyor olsa da- yanlış yaklaşımlarına da bağlı olarak, daha tehlikeli ortamların oluşması ihtimallerini içermesi, önümüzdeki günler için sıkıntılı günleri işaret ediyor. Gündeme gelebilecek yürüyüşü engelleyici, çatışmalı süreçler; ordu içindeki Natocu, ulusalcı kesimleri tetikleyebilir. FETÖ yanlısı derin hücreler her an bu tür çıkışlara destek vermek, kışkırtmak üzere alarm durumunda zaten. Yeni bir darbe için uygun ortam yaratma arayışı tükenmemiş görünüyor.

Daha önce damatlar serbest bırakılıyor masalına şehvetle sarılan Kemal Kılıçdaroğlu; serbest bırakılan damatlardan birisi tekrar tutuklanınca; "Biz adalet için onlar damatlar için" oyuncağı elinden alınmış olabileceğinden, damadın tekrar tutuklanmasına sıcak bakmadığını söyledi.

Bu nedenlerle eğlenceli de olsa, sürece klasik dalgacı, ironik yaklaşımlardan uzakta bakmak daha doğru olur. Çünkü bu yürüyüş, eski düzeni geri getirmek yanlısı kesimlerin (CHP, HDP, MHP/Akşener, FETÖ ve eskimiş marjinal sol) yeni sisteme uyup aday saptamadan önceki son umududur. Yürüyüş Partisi'nin temelleri de emin olun ki bu yolda atılacaktır.

Damat hikayeleri, 15 Temmuz darbeciliğinin yanında yanmış mağdurların çokluğu, PKK ile ilişkili yanlış aydınları tutuklulukla terbiye etme abartılarının varlığında; meseleye çok dikkatli yaklaşmak artık daha da hayatidir.

Vesselam.

İlhami Mısırlıoğlu

(1) https://demirden-kapilar.blogspot.com.tr/

(2) http://www.haberturk.com/gundem/haber/1534398-sarp-kuray-su-an-ihtiyac-duydugumuz-lokomotif-chp

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.