YAMUK PRENSES VE BİR MİKTAR CÜCE

11 Ocak 2021 14:02 / 2379 kez okundu!

 

 

Yıllar önce kardeşlerimi İzmir’de bir açık hava sinemasında Pamuk Prenses ve 7 Cüceler filmine götürmüştüm. Filmde yaşadığım hayal kırıklığını yazdığım yazı Ekşi sözlük'te en çok okunan yazılarım arasındadır. Ben hala acısı içimdeki bu olayı yazmakla meşgulken; yıllar önceki o uyanıkların çocukları da şimdi bankalar için kredi kartı sözleşmeleri yazıyor; sigorta şirketleri için istisna maddeleri kaleme alıyorlar ve televizyon reklamlarının kimisinin altından yıldırım hızıyla geçen karınca dualarını millete yutturmakla meşguller. Artık bunlara WHATSAP benzeri yeni telefon uygulamalarının sözleşmelerini de eklemek gerek sanırım 😉 Benim kararım da şöyle oldu...

 

****

 

YAMUK PRENSES VE BİR MİKTAR CÜCE

 

Yıllar önce kardeşlerimi İzmir’de bir açık hava sinemasında Pamuk Prenses ve 7 Cüceler filmine götürmüştüm. Filmde yaşadığım hayal kırıklığını yazdığım yazı Ekşi sözlük'te hala en çok okunan yazılarım arasındadır. Ben hala acısı içimdeki bu olayı yazmakla meşgulken; yıllar önceki o uyanıkların çocukları da şimdi bankalar için kredi kartı sözleşmeleri yazıyor; sigorta şirketleri için istisna maddeleri kaleme alıyorlar ve televizyon reklamlarının kimisinin altından yıldırım hızıyla geçen karınca dualarını millete yutturmakla meşguller.

Artık bunlara WHATSAP ve benzeri yeni telefon uygulamalarının sözleşmelerini de eklemek gerek sanırım 😉

KARARIM

Şu sıra ülkede yoğun bir Whatsap tartışması sürüyor. Sosyal medya devlerinin Trump'a bile sansür uyguladığı günlerdeyiz. Whatsap'ın bizden aldığı verileri ana kuruluşu olan Facebook ile paylaşması ihtimali ya da uygulaması üzerine Türkiye'de yoğun biçimde Whatsap'tan taşınma günleri başladı. Ben ise ilk kez böylesi bir durumda çabuk karar verdim. Buna teslim olma hali de denebilir. Yıllar önce savaşarak yenilmiştim, şimdi ise savaşmadan teslim oluyorum hemen. Çünkü aynı yere çıkacak, çünkü ev, hayat, sağlık sigorta şartlarını da tümünü satır satır okuyup üzerinde çalışma yapmadan imzalıyorum, banka kartı ya da kredi alma sözleşmelerini de... Bunun onlardan hiçbir farkı yok. Hepsinin sözleşmeleri ufak tefek değişikliklerle zaten birbirinden kopyalama...

Benim seçimim ise tamamen duygusal yani politik 🤓 Bir konuda olsun başkalarına güvenip ilerliyorum. Bu başkasının da DEVLET olması lüksüme yaslanacağım bu saatten sonra.

Durum böyle... Özetle ben, ayrıntılarda kaybolmak yerine BİP’i tercih ettim. 1 Şubat itibariyle Whatsap'tan kaybolacağım.

Herkese sevgiler.👽🧐😱🤓😻

 

İlhami MISIRLIOĞLU

11 Ocak 2021

 

Not: Yıllar önceki "savaşıp yenilme" hikayemi okumak isteyenler bu kısa yolu kullanabilirler...

 

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.