PKK SİLAH BIRAKMALIDIR!

13 Ekim 2019 23:33 / 1253 kez okundu!

 

 

"HDP’li, savaş karşıtı, barışçı arkadaşlar! Gelin PKK'nin artık yenildiğini kabul edin. Bakın, sizi üzmemek için savaş karşıtı ve barışçıl sözcüklerini tırnak içine almadan kullandım ;-) Çünkü tarih sizin önünüze bir görev koydu. Kobane’yi de, PYD’yi de, HDP’yi de, hatta S. Demirtaş’ı da kurtarmak sizin elinizde. Artık cesaretinizi toplayın ve “PKK SİLAH BIRAKMALIDIR!” diye ses çıkarın. HDP yönetimi sizi ciddiye almazsa orayı terk edin ve savaş suçlarına ortak olmayın."

 

****

 

PKK SİLAH BIRAKMALIDIR!

 

#BarışPınarı harekatının ilk aşaması Tel Abyad ve Resulayn’ın kontrol altına alınmasıyla bitti. Sıranın Haseke ve Aynelarap’a (Kobane) geldiği açıklandı. Mümbiç ise tartışılıyor. 

USA kendi pozisyonunun meşruiyet zayıflığını da dikkate alarak pragmatik bir tutumla güneye çekildi. AB ülkelerinin bir kısmı da Türkiye’ye karşı açıkladıkları göstermelik silah ambargolarıyla baş başa kaldılar. RTE’nin Merkel’e sorduğu “PKK’yi ΝΑΤΟ’ya aldınız da haberimiz mi yok?” sorusu onların beyin kanallarını yakmışken; “Türkiye’ye silah satışlarını yasaklayan, ambargo koyan tüm devletlere İncirlik üssü geçici olarak kapatılmıştır!” diyen bir karar alınsa ne olur, tartışmak gerek wink 

Ancak Kamboçya’da 1 milyon kişinin ölümüne yol açan Pol-Pot rejimine benzeyen bir sistemin olduğu Kobane’de, “sosyalizm kuruldu” diye düşünenlerimizin hali ne olacak?

1000’lerce kişinin hayatını kurtarmak ve sahici bir barışa ulaşmak isteyen, üstelik çok savaş karşıtı da olan arkadaşlarımız şimdi ne yapacak?

Bu durumdaki akılcı çözüm şudur:

PKK SİLAH BIRAKMALIDIR! 

Türkiye, kendisine karşı savaşmayan Irak Kürdistan’ı ile nasıl dostluk ve işbirliği içindeyse, kendisine karşı savaşmayan bir Suriye Kürdistan’ı ile de dostça geçinebilir. Nitekim çözüm süreci döneminde Salih Müslüm’e gösterilen kolaylıklar hatırlanmalı. Ancak PKK devlet hayaline kapılarak silah bırakmayı reddedip Türkiye ile savaşmayı bırakmadığı için hem HDP’yi hem de Suriyeli Kürtlerin bir kısmını (PYD) hendek işine bulaştırdı. HDP’nin kendi toprağında tüm meşruiyetini kaybetmesinin ardından, Türkiye’ye yönelik karşıtlık içine girerek tarihi bir hata yapan Salih Müslüm de giderek herkesin gözünden düştü.

HDP’li, savaş karşıtı, barışçı arkadaşlar! Gelin PKK'nin artık yenildiğini kabul edin.

Bakın, sizi üzmemek için savaş karşıtı ve barışçıl sözcüklerini tırnak içine almadan kullandım ;-) 

Çünkü tarih sizin önünüze bir görev koydu. Kobane’yi de, PYD’yi de, HDP’yi de, hatta S. Demirtaş’ı da kurtarmak sizin elinizde.

Artık cesaretinizi toplayın ve “PKK SİLAH BIRAKMALIDIR!” diye ses çıkarın. HDP yönetimi sizi ciddiye almazsa orayı terk edin ve savaş suçlarına ortak olmayın.

Yeniden halkıyla buluşmak, daha fazla kan dökülmesini engellemek, tüm Türkiye’nin gönlüne yeniden girmek isteyen her parti, her kişi bu çağrıya mutlaka katılacaktır. Katılmayanlar ise silinip gidecektir.

Haydi birlikte dile getirelim: #PKKsilahbırakmalıdır

Bugün değilse ne zaman?

 

İlhami MISIRLIOĞLU

13.10.2019

 

Son Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019 19:40

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.