HDPKK

16 Ocak 2020 14:30 / 4559 kez okundu!

 

 

"Bugün HDPKK yazmak bir gerçeği göz önünde tutturmak için çok da yanlış değildir. Taa ki HDP içindeki kimilerinin bu gidişe isyan edecek cesareti toplayıp PKK'ye açık ve kesin biçimde 'Türkiye'ye karşı silah bıraktırmak' için ayağa kalkışına dek... O zaman bir avuç ayrılıkçı, terör sevici, çocuk askerci, canlı bombacı, başı açık kadın gerilla övücüsü dışındaki herkes bu cesur adımın yeniden yanında olacaktır."

 

****

 

HDPKK

 

Bazı arkadaşlar, bazılarımızın HDPKK yazmasından rahatsız olmuş...

Dünyanın her yerinde, silahlı eylem ve şiddet yanlısı ayrılıkçı yasadışı bir hareketin legal vitrini niteliğindeki partiye bir koşulla tolerans gösterilebilir; o da, silahlı gurubun dağdan indirilmesi, demokratik mücadeleye katılımının sağlanması için açık ve inandırıcı bir çaba gösterdiği zamandır. Bu bir dönem denendi. Ancak USA/İsrail tarafından Kandil'e uzatılan "Suriye'de bir PKK devleti" biçimindeki elma şekerine Kandil'in kanmasıyla çözüm süreci, PKKHDP'nin kazdığı hendeğe gömüldü. 

Bazıları bugün yapılan Erdoğan karşıtı berbat tiyatroları savunmak için "ama siz de bir zaman HDP'ye destek verdiniz" deyip duruyorlar. O dönem söylenenleri o dönemin mantığı için de değerlendirmek gerekir. Şimdiki işbirliklerinin PKK'yi dağdan indirmek için değil Erdoğan'ı devirmek için olduğunu bilmeyen yok. İronilerle bu gerçeği gizlendiğini sanmak ise, insanın hem kendi hem de karşısındakinin zekasına hakaret anlamına gelir. Bu nedenle bugün bu parti; terörist ayrılıkçılarla yaptığı aleni işbirliği, dağa insan çıkarmada aracılık, dağdan geleni işe yerleştirmek vb. adımlarla aslında kapatılmayı çoktan hak etmiştir. Benzer örnek için sadece İspanya'ya göz atmak yeterlidir. Bu açıdan bugün HDPKK yazmak bir gerçeği göz önünde tutturmak için çok da yanlış değildir. Taa ki HDP içindeki kimilerinin bu gidişe isyan edecek cesareti toplayıp PKK'ye açık ve kesin biçimde Türkiye'ye karşı silah bıraktırmak için ayağa kalkışına dek... O zaman bir avuç ayrılıkçı, terör sevici, çocuk askerci, canlı bombacı, başı açık kadın gerilla övücüsü dışındaki herkes bu cesur adımın yeniden yanında olacaktır. O güne kadar da HDPKK diyenler haklı olmaya devam edecek. Vesselam

 

İlhami MISIRLIOĞLU

16.01.2020

 

Son Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020 16:47

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.