BU KAFADAKİ HDP'NİN ARTIK TARİHE KARIŞMA ZAMANI GELMİŞTİR

31 Aralık 2020 17:45 / 2132 kez okundu!

 

 

"Silahlı şiddet yolunu seçmiş ayrılıkçı bir örgütün legal uzantısı olan bir partiye, geçici olarak ve ancak örgütün silah bırakması için açıkça çalıştığı sürece göz yumulabilirdi. HDP bu şansını hendeklere gömmüştür. Artık bir parti olarak anlamı kalmamıştır! Tarihe karışmasının zamanı geldi, geçiyor."

 

 

****

 

 

BU KAFADAKİ HDP'NİN ARTIK TARİHE KARIŞMA ZAMANI GELMİŞTİR

 

Çözüm sürecinde PKK "silah bırakıyorum" dediğinde homurdanıp, iktidarı suçlamış olanlar; örgüt FETÖ işbirlikçisi ve İsrail/USA kuklası olarak yeniden silaha sarılıp, kan dökmeye başlayınca, bu kez örgütle ittifak yaptılar. Bu yüzden de PKK’nin vitrin partisi olan HDP’yi koruyup kolluyorlar.

Böylece hükümeti yıkmak için şeytanla bile iş tutanların PKK karşıtlığının da sahteliği anlaşılmış oldu. Onlar, sadece Ak Parti ve RTE’ye karşılar çünkü onlar #KategorikMuhalif tutumdalar, #MüzminMuhalefet’ler.

ETA’yı (İspanya’nın PKK’si) kınamaması bile BATASUNA (İspanya’nın HDP’si) için bir kapatılma sebebi sayılmış iken; PKK’yi bırakın kınamamayı, ona açıktan destek veren HDP’yi bile diriltmeye çalışıyorlar.

“Demek ki onlar PKK’yi sadece savaşırken görmek istiyorlarmış; bizim ise PKK’yi sadece silahları gömerken görmek istediğimiz gibi...” 😉

Zaten silahlı şiddet yolunu seçmiş ayrılıkçı bir örgütün legal uzantısı olan bir partiye, geçici olarak ve ancak örgütün silah bırakması için açıkça çalıştığı sürece göz yumulabilirdi. HDP bu şansını hendeklere gömmüştür.

Artık bir parti olarak anlamı kalmamıştır!

Tarihe karışmasının zamanı geldi, geçiyor.

Yerine gelenler, zamanın ruhunu ve geçmiş deneyimi dikkate almazlarsa onlar da aynı akibetle karşılaşacaklardır.

Her sefer aynı yanlışı yapıp, her sefer iyi sonuçlar beklemek ise ancak kötücül hesaplar ya da politik dangalaklıkla açıklanabilir.

Yeni gelen yılın covid-19 virüsü ile birlikte böylesi politik dangalaklıkları da silip süpürmesi en büyük dileğimizdir.

2021 onları süpürmez ise, zaten ülke içi ve dışında bereket ki onları süpürenler var artık.

Vesselam.

İlhami MISIRLIOĞLU

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.